Број 2853  среда, 03 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Забава

Прва винотека - паб во Скопје

Денеска во Старата скопска чаршија, во близина на црквата „Свети Спас“, во 19 часот ќе биде отворена првата винотека-паб „Винотека Темков“.

Станува збор за нешто ново и интересно во нашиот град, каде што посетителите во продажниот дел ќе имаат можност да одберат и да купат некое од понудените вина, додека за дегустаторите има посебен дел, каде што ќе може да уживаат во вкусот на вината и ладните предјадења.

Во асортиманот на „Винотека Темков“ ќе може да се најдат сите најпознати вина од винарските визби во нашата земја. (И.С.)


Статијата е прочитана 817 пати.

Испрати коментар

Од: od nekogo
Датум: 03.12.2008 08:43:58
Strasna rabota kolku Makedonija e nazadnavo se
Од: Robert
Датум: 03.12.2008 09:20:01
Bravo. Mi se dopagja koga nesto kje se otvori bas vo Carsija. Ja sakam carsijata i kje pojdam da vidam sto i kako ima! I sto e ovde nazadno ne znam, kolku temnici lugje komentiraat auuuu...Aman be lugje.
Од: Натали
Датум: 03.12.2008 15:23:32
Браво.Старата скопска чаршија е нешто посебно,а сега плус винотека.Секоја чест.Требаше да има нешто вакво и кај нас. Јас сум голем љубител на вино и сигурно во најскоро време ќе го посетам.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Забава
Физичка пресметка со момчето
Во улога на Роџер Мур
Светските музички ѕвезди на сајт против сидата
Кондолиза Рајс свирела клавир за кралицата Елизабета
Ноќ со Џемс Браун, фанки и соул