Број 2883  сабота, 10 јануари 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Преименувањето на автопатот е нетактичен потег, велат во ЕУ

Новите имиња на автопатот и на стадионот во Скопје нов аргумент за Грција пред судот во Хаг
Груевски ги повлекува владините кампањи

Лидерската четворка не постигна договор за пилот-проектот за електронско гласање
Владата го стега обрачот околу ЕВН

Врз компанијата деновиве се врши притисок и со секојдневни разни инспекциски контроли
Гасот ќе стигне за три дена

Ова ќе биде веројатно најбрзо воспоставената мониторинг - мисија на Европската унија
Обама предупредува: Ако не сториме ништо, рецесијата ќе трае

Уште пет дена трае конкурсот за „Роман на годината“
„Руен“ испрати 127 работници на принуден одмор
Владата го кочи и проектот за трамвајот?
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
Ќе се почувствува ли светската економска криза кај нас во 2009:
да
не
Вкупно 2929 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Соња Крамарска
Глобалист
Љупчо Поповски
На прва топка
Фарко Шакири
Поглед
Сашко Димовски
Мислења
Филип Петровски


Втора страница
Груевски ги повлекува владините кампањи
Треска по Бекам
Verbatim
На прво место
Преименувањето на автопатот е нетактичен потег, велат во ЕУ
Недостапниот пратеник Џемаили ќе се брани од слобода
Двојните избори ќе бидат на 22 март
Трифун Костовски нема да бара втор мандат
Политика
Владата го стега обрачот околу ЕВН, Австријците молчат
Државниот врв на ручек кај поглаварот Стефан
Прва виза за измените на Законот за помилување
Првостепени пресуди за изборни нерегуларности најдоцна до март
ДИК и ЗЕЛС договараа детали за изборите
Донесени измени на повеќе закони
Прекршочна пријава на ДИК за партијата на Еленовски
Редовното покачување на пензиите Владата го прикажа како свое
Декемвриските пензии пониски поради посмртнината
Македонија
Болниците ќе добиваат повеќе пари за сунет отколку за лекување висок притисок
Малиот Бошко вратен во дом
Последна шанса за биолошките родители да го вратат чедото
Отстрелана дива свиња од 250 килограми и волк
ПАП-скрининг само во Гостивар и во Прилеп
На закуп 141 хектар државно земјиште
Охридски плажи понудени на закуп
Казни и опомени за неисчистен снег
Во првите сто дена, МВР напиша 20.000 казни за Законот за чистота
Економија
Колку губи државниот буџет од се' поевтината нафта?
Годинава тешко до кредит, а ќе се топат и минусните салда
„Руен“ испрати 127 работници на принуден одмор
Ограничена и продажбата на енергетските пијалаци
Пратениците го „аминуваа“ зголемувањето плати во МАНУ
Берзата во пораст
Пазарите сигурно нема да се фискализираат
Словенија со краткорочни вињети
Обама предупредува> Ако не сториме ништо, рецесијата ќе трае
Хроника
Десет години затвор за убиството во Нераште
Уапсен убиец од Охрид по 12 години бегство во Холандија
Суспендиран велешкиот судија Валентин Зафиров
Еден загинат во сообраќајка кај Зајас
Од куќа украден сеф со 20.000 евра
Косовка со 100 евра поткупувала цариник
Притвор за пироманот од Штип
И стечајната управничка ги оспори хипотеките на „Фи-ком“
Едиторијал
Власта е сила, власта е моќ
Анализа
Лудило и хаос
Мислења
Акцијата на Израел и меѓународниот поредок
Скопје
Снешко за пример
Спортски сали во Карпош за еден денар од час
Владата го кочи и проектот за трамвајот?
Утре Градска болница шест часа ќе биде без струја
Костовски стравува дека црквата ќе биде дивоградба
Забава
Стил
Се разведува ѕвездата на „Сексот и градот“
Луда по Џош Боман
Писма
Нема визија,нема решенија, има пораз
Транспарентно поделени легла
Што стана со лустрацијата?
Свет
Израел ги игнорира ОН и продолжува со напади
Белиот фосфор - скриено оружје на Израелците
Гасот ќе стигне за три дена
Кризата со гас ја покажа поделеноста на ЕУ
Леонидас Варгас застрелан во болничкиот кревет
Во пожар во Карачи загинаа 39 лица
Бомбаш-самоубиец уби 10 цивили
Култура
„Браќа Манаки“ ќе добие нов директор
Нови бисти на народните херои во Прилеп
Струшката галерија на икони доби каталог
Уште пет дена трае конкурсот за „Роман на годината“
Василичарски свинг и џез-концерт во МОБ
Спорт
ШАХ - Победнички потег
Ал Атијах дисквалификуван од релито „Дакар“
Ѓорче Петров по сламката на спасот во Унгарија
Црна Гора последна проба пред СП
Судбината на Вардар се' понеизвесна
Спарси до 15. победа во 18 меча
Фенербахче и Алба Берлин во „топ 16“ од Евролигата
Фудбалски вести
Кавасаки се повлече од Мото ГП
Професионализам со аматерски лик