Брoj 2783  среда, 10 септември 2008
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Реториката на Груевски ја изненади јавноста

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека се извртуваат тезите и дека најважната порака била повикот за национално обединување
 
Парите од лиценците за продажба на алкохол ќе го збога��ат централниот буџет за неколку милиони евра
Нимиц ќе предложи ново решение за името

Тоа би било модификација на претходниот предлог на медијаторот
Личност на денот
Со новиот филм „Борач“, кој го доби „Златниот лав“, Рурк го направи својот голем камбек
Светот го сака Обама за претседател
Петре Бакевски е добитник на наградата „Григор Прличев“
Училиштата ги затворија вратите за инвалидизираните деца
Просечна туристичка сезона во Охрид
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
Дали светската финансиска криза ќе се одрази во Македонија:
да
не
Вкупно 1561 гласа
Едиторијал
Гордана Дувњак
Поглед
Наум Котевски
Кич-митологии
Венко Андоновски
Verbatim

Време
Најтопол септември во последниот половина век
Втора страница
Премиерот повика на обединување за преродбата
Реториката на Груевски ја изненади јавноста
Шкотите во Скопје
Вербатим
На прво место
Продажбата на алкохол е намалена
Нимиц ќе предложи ново решение за името
Братучед на премиерот Груевски на клучна функција во Економија
Омбудсманот поведува кампања за поблиска соработка со граѓаните
Политика
ОБСЕ побара многу промени за да ги подобриме изборите
Секторот за Рамковниот се бои партиски
Партиите ги поделија парите за изборната кампања
Пламени јазици беснеат и во Велешко
Македонија
Училиштата ги затворија вратите за инвалидизираните деца
Најтопол септември во последниот половина век
Багерите на РЕК „Битола“ ќе ја сомелат историјата на Македонија
Текстилците се незадоволни од газдите
Ќе се гради градска капела во Прилеп
Тетово со плакати и знамиња како пред избори
Албанските наставници во Битола се дискриминирани
Три природни убавини конкурираат за светско чудо
Велешани добија парк со фонтана
Економија
Колку ќе поскапи струјата ќе зависи и од ЕВН-ЕСМ
ССМ бара од власта мерки за заштита на стандардот
Просечна туристичка сезона во Охрид
„Триглав осигурување“ почна да котира на Љубљанска берза
Опозицијата бара субвенции за струја за сиромашните
Објавен тендер за физибилити студија за гасоводниот систем
Речиси 80 отсто од платата само за храна
Хроника
Нема стратегија како да се заштитат децата од дрогата
Пожар пеплоса куќа во центарот на Прилеп
Судскиот процес за набавките на тенковските делови се врати на почеток
Градоначалникот на Сарај во заштита на Агим Красниќи
Жена загина во сообраќајна несреќа
Запленети три камиони со крадено огревно дрво
Едиторијал
Пораките на Груевски
Мислења
Брод на суво море
Скопје
Градот го запира именувањето претседатели во управните одбори
Се чисти кејот на Вардар во Гази Баба и во Аеродром
Пожарникарите учествувале во гаснење 260 пожари
Антикорупциска да се изјасни за ДУП „Мал ринг“
Електронските картички за приватните автобуси пуштени во продажба
Забава
Бред Пит и Џенифер Анистон се среќаваат по подолго време
Нова фризура и модна колекција на Викторија Бекам
Брзо мени без многу готвење
Пилева со жива свирка ќе го промовира новиот албум
„Фолтин“, Џајковски и „Суперхикс“ во чест на Денот на независноста
Писма
Државата признава бугарски дипломи
Не не' тераа да метеме
Каде е локалната самоуправа?
Свет
Руските мировници ќе ги заменат 7.600 војници
Буш ќе го најави повлекувањето на околу 8.000 војници од Ирак
Зардари даде заклетва како претседател на Пакистан
Сара Пејлин ја спасува кампањата на Мекејн
Авганистан подготвен да ги отвори гробниците
Јушченко со политичка потера против убавата Јулија
Ким Јонг-Ил не се појави на воена парада во Пјонгјанг
Полски Фрицл шест години ја силувал ќерка си
Српскиот парламент ја ратификува спогодбата со ЕУ
Светот го сака Обама за претседател
Култура
Денеска во Охрид почнува најголемиот научен собир
Кумановскиот театар гостува со „Приказна за Роланд“
Вељко Булаиќ ќе добие специјална „Златна камера 300“
Музичка работилница за Биеналето на млади уметници
Размена на искуства за македонското културно наследство
Петре Бакевски е добитник на наградата „Григор Прличев“
Елизабета Канческа-Милевска на работна посета во Њујорк
Спорт
Ден за голема пресметка
Ван дер Варт
Внимавајте на Ван Бомел!
Чеде Јаневски нов тренер на Црвена звезда
Холанѓаните вчера допатуваа во Скопје
Талин втора меч-топка за кошаркарите
Враќање на кралот Роже Федерер
Магдинчев падна дури 682 места на АТП-листата!
Монтажни рефлектори на Градскиот стадион
Ниту Ферари така не би го казнил Хамилтон
Македонија во тешка група на СП
Македонија во тешка група на СП