Брoj 2784  четврток, 11 септември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
Револуционерна естетика на МОТ

Од 18 до 27 септември во Скопје гостуваат девет странски и шест домашни претстави кои ја одразуваат сржта на современиот театар
Две грчки уметници изложуваат во „Јавна соба“

Делата на Ранија Еманулиду и Маријана Игнатаки се доживуваат како една целина
Славистите имаат значајна мисија во борбата за подобра иднина

Како луѓе од науката, прифаќајќи ги сознанијата и аргументите, треба да се доближиме до вистината, рече Милан Ѓурчинов
„Скапоцениот камен од Медина“ најде британски издавач

Романот на Шери Џонс, кој зборува за Ајша, седмата жена на пророкот Мухамед, се очекува да излезе во октомври
Жирито на „Браќа Манаки“ го предводи Кристијан Бергер
Последен збор
1947 – 2008, продуцент
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ