Број 2872  петок, 26 декември 2008
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Казните за клевета водат до автоцензура

Загрижува начинот на кој завршуваат судските процеси, тоа треба да ги обесхрабри новинарите
Семејствата на загинатите најавуваат тужби

Блиските на загинатите во хеликоптерската несреќа го бараат извештајот и да не се крие вистината од нив
ИНТЕРВЈУ
Љубе Бошкоски, потенцијален кандидат за претседател на државата
Опозицијата сака отчет од Груевски во парламентот
НБМ со вонредни мерки за да се одржи стабилноста
Почина драмскиот автор Харолд Пинтер
Битолските тезгаџии на протести поради фискалните каси
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
За кого би гласале во Скопје?:
Коце Трајановски
Тито Петковски
Мирјана Најчевска
Лазе Еленовски
Вкупно 6545 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Билјана Јовановска
Си велам...
Ерол Ризаов
Без ракавици
Јосиф Ќурчиев
Мислења
Гро Харлем Брунтланд, Рикардо Лагос, Фестус Могае и Срѓан Керим

Втора страница
Семејствата на загинатите најавуваат тужби
Verbatim
Голем собир за еден спот
Казните за клевета водат до автоцензура
На прво место
Опозицијата сака отчет од Груевски во парламентот
Претседателот и премиерот во исто време во Гостивар
ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Црвенковски, а тој од Груевски
Политика
Не живеам во филм, туку во реалност
Падна првата отштета за судење во разумен рок
Наскоро авиолинија Скопје - Подгорица
Сто години синдикално движење
ДИК н�� готовс за предвремена кампања
Македонија
Битолските тезгаџии на протести поради фискалните каси
Пазарџиите не ги даваат тезгите и нема да се фискализираат
Католиците го слават Божик
Парно за две училишта во Велес
Економија
НБМ со вонредни мерки за да се одржи стабилноста
Банка ќе се казни со 100.000 евра зашто таела сомнителни зделки
Производството падна за 2,9 отсто
Згасна уште една брокерска куќа
Да не се задржува данок на доход
Рибарите и шумарите го дигнаа просекот на платите
Докапитализација на „Вардар осигурување“
Хроника
Ограбена црквата „Св. Богородица“ во Тетово
Фатени ограбувачи на таксист
Годинава во сообраќајни незгоди загинаа 140 лица
Со нож сакал да го убие соселанецот
Ученици и студенти се степале за кошарка
Едиторијал
Угледот на МПЦ паѓа од ден на ден
Анализа
Пресметка кај „О.К. корал“
Мислења
Институција
Патот што претстои за климатските промени
Скопје
Гостилницата до ОУ „Коле Неделковски“ ги вознемири родителите
Проширувањето на раскрсницата кај Тутунски ќе почне на 15 јануари
Спортскиот центар „Славија“ даден на Сојузот на инвалиди
Aпарати за домаќинство за децата без родители
Забава
Година на носталгични собирања и групирања
Новогодишно телевизиско мени
Дедо Мраз под мраз
„Алкалоид“ со календар за 2009
Џеко не умира, туку планира турнеја
25 години како дел од имиџот на Скопје
Концерт за предновогодишно расположение
Писма
Свет
Експлозија на гас урна петкатница на Крим
Капетанот и' нареди на владата во Гвинеја да се предаде
Папата побара да се стави крај на малтретирањето на децата
Русија и' се заканува на Украина со прекин на гасот
Буш се извини и повлече едно помилување на затвореник
Австралиец шверцувал животински мумии од Египет
Олмерт побара од Палестинците да го отфрлат Хамас
Италија ја тужи Германија во Хаг
Култура
Почина драмскиот автор Харолд Пинтер
Босанскиот филм „Снег“ во „Рамстор“
Ако животот ти дава лимони, ти прави лимонада
Петар Мирчевски ја доби наградата „Петре Прличко“
Жириновски би го уапсил Михалков
„Графикон“ - групна изложба во Отворено графичко студио
Штраус, Чајковски и Дворжак на новогодишниот концерт
Спорт
Спортски херои во 2008
Фудбалски вести
На стартот од „Јелоу куп“ со С. Арабија
Кина ја сака и Зимската олимпијада во 2018
Кизов со огромен пад на шаховскиот рејтинг
Феникс го ангажира Ди Браун од Галатасарај