Број 2873  сабота, 27 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
Дарко Башески е новиот директор на Филмски фонд

Фондот сега има и Управен одбор, прашање е колку работите кои чекаа со месеци ќе се средат за еден ден
Доделени наградите на МЕСС за „Тапани во ноќта“

„Се чувствувам како цар на светот", режисерот на претставата, Мартин Кочоски
Никола Ристановски премиерно во „Дервишот и смртта“ во Белград

Ристановски е првиот странец кому му е доделена главна улога во Народно позориште од Белград
„Тритонус“ добитник на наградата на „Темплум“ за дебитантски ракопис

Целта на оваа награда е да ги афирмира новите луѓе и новите тенденции во литературата, рече Гелевски
Презентација на резултати од археолошки истражувања
Собрани 148.000 денари од лицитација за ДСУ„Лазар Личеноски“
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ