Број 3080  понеделник, 07 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Спорт
Најнови вести: Кошарка
Тежок удар од Грција на стартот од ЕП

од нашиот известувач
Наум Котевски
Македонија подготвува вето за Грција

Кошаркарите попладнево против јужниот сосед стартуваат на ЕП во Полска
Сами се победивме во Глазгов

Македонија не искористи неколку шанси и загуби од Шкотска со 2:0, а со тоа, практично, се прости и од баражот
Првенството сиромашно за повеќе ѕвезди

Во Полска ќе ги нема Новицки, Кириленко, Холден, Калдерон, Шишкаускас, Стојаковиќ, Дијамантидис итн.
Кикс на Франција, Србија пред пласман во Ј. Африка

„Триколорите“ ремизираа против Романија (1:1), со што на Србија и' го отворија патот за СП
Испаднаа Родик и Сафина

Лоша вест за Американците се и поразите на Блејк и на Квери
Вардар про подобар од Бешикташ и од Будуќност

Директниот дуел со Динамо Минск синоќа решаваше за патникот во групната фаза од Лигата на шампионите
Јосифоска во финалето во Брчко
Леб на поен до Хирвонен
Најди! во Утрински