Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Црквата размислува на македонски, а пее на српски
Јане Коџабашија, експерт за византиско црковно пеење, вели дека одлуката на Синодот на МПЦ да го врати српското пеење во македонските храмови го омаловажува македонскиот народ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -4°C

Претежно облачно

Четврток
Облачно
Макс: 1°C, Мин: -6°C

Петок
Претежно облачно
Макс: 4°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |