Број 3363  петок, 20 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин

Site Meter
Хороскоп

Хороскоп

Овен

Состојбата е непроменлива. Сепак, не ве загрижува, бидејќи се одлучивте да чекате. За големо чудо се обидувате да преговарате со партнерот и не го оптоварувате со својата љубомора и посесивност.Бик

Благите бранови на нервоза се само реакција на вашиот замор. Тоа успешно ќе го совладате и ќе се свртите кон оние работи што ја зголемуваат вашата креативност. Љубовта е нешто што се подразбира.Близнаци

Конечно, почнавте да размислувате во вистинска насока. Благодарение на организаторските способности, вистинските постапки и промислените акции ќе бидете успешни.Рак

Раковите денес ќе му се препуштат на љубовниот занес. Среќно им тргнуваат во пресрет на доживувањата кои ги очекуваат. Оние помалку среќни припадници на овој знак се грижат за брачниот партнер.Лав

Ќе донесете некоја среќна одлука. Бидејќи силата на создавање е нагласена, а вие сте фокусирани на неа, ситуацијата ветува многу успешни потези. Сите атрибути поврзани со вашиот знак, денес се во игра.Девица

Во добро расположение сте фокусирани на она што ви причинува задоволство. Сигурно читате книга или се занимавате со некоја креативна работа. И љубовта цвета. Се' на се' одличен ден.Терезија

Уживате во моментите на среќа и во пријатните доживувања. Ја делите радоста со пријателите. Фантастично се чувствувате, зрачите, бидејќи за таквата состојба имате конкретни причини.Скорпија

Доколку сфативте што ви предизвикува незадоволство, нема да имате никакви проблеми. Слушнете го своето тело, неговите тајни сигнали и обидете се максимално да ги задоволите сите негови потреби.Стрелец

Успехот и натаму ве следи. Ѕвездите ви се наклонети. Затоа сега засега не се оптоварувајте со никакви сомневања и стравувања. Оставете малку време и за одмор, бидејќи така се' ќе функционира одлично.Јарец

Обидете се да се ��анимавате само со оние работи што ви предизвикуваат задоволство. На се' друго, барем денес, заборавете. Во контактите со средината се јавува напнатост, но не дозволувајте јавно да ја покажете.Водолија

Полека работите стивнуваат. Почнувате нормално да функционирате. Иако агресивно сакате да им се наметнете на другите, сепак, нема да ви појде од рака тоа. Променете го однесувањето.Риби

Комуникацијата ви е пријатна. Задоволни сте, без разлика дали разговарате со пријателите, патувате или читате интересна книга. Важно е да се биде активен и свесен за моментот во кој се наоѓате.


#
Најди! во Утрински