Брoj 2743  вторник, 22 јули 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Фељтон
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хороскоп

Дневен хороскопОвен

Прекрасен ден, конечно можете да се препуштите на сите животни радости. На себе својствен начин уживате во среќата. Она што посебно ве прави задоволни е складот што го најдовте во себе. Партнерот конечно ги признава грешките.Бик

Имате премногу обврски кои успешно ќе ги завршите. И покрај тоа што сте способни да решите секаков проблем, мора да го забавите темпото и да се насочите кон себеси. Тоа е најдобар начин да дојдете до душевен мир кој повремено ве напушта.Близнаци

Летото е период за одмор и уживање, не е лошо да почнете да разгледувате дестинации за летување. Партнерот со нетрпение очекува малку нежност, овозможете му незаборавни моменти. Бидете внимателни со исхраната, бидејќи имунитетот ви е доста слаб.Рак

Прекрасен ден, конечно можете да се препуштите на сите животни радости. На себе својствен начин уживате во среќата. Соработката со партнерот ќе ве доведе до успех. Препуштете се' и ќе бидете задоволни. Здравствената состојба е одлична, но мора да внесувате повеќе течности.Лав

За полесно да ги поднесете обврските, настојувајте да ги поделите со домашните. Би можеле да задоцните на некој договор или да се оптоварувате со трачеви и неважни ситници. Некои планови ќе се сменат во последен момент, но не по ваша заслуга.Девица

Можеби ситуацијата на финансиски план не е најдобра, не губете ја надежта. Помошта или решението ќе дојдат сосема неочекувано. Разговорот со љубовна тематика сосема ќе ве збуни. Не поигрувајте си со туѓото трпение.Терезија

Ќе бидете многу расеани и збунети. Другите луѓе ќе ве предупредуваат на поволните прилики и вистинските моменти за акција. Во љубовниот живот ќе изразите желба повнимателно да ги истражите причините на случувањата што ве загрижуваат. Внимавајте на здравјето.Скорпија

Одговорни сте и многу од соработниците сакаат да бидат како вас. Бидете трпеливи, бидејќи успехот сам ќе си дојде. Насочете се кон уметноста и убавите работи. Несигурни сте кон партнерот, затоа потрудете се да се дистанцирате.Стрелец

Потрудете се да ги проверите сите сомнежи спрема партнерот. Доколку сакате да избегнете посериозни здравствени проблеми, потрудете се да се смирите. Оваа недела сонце ќе ве огрее на професионален план. Односот со соработниците ви е совршен.Јарец

Потрудете се да се организирате и да отидете некаде на терен. Среќни сте и задоволни. Најдобро би било да бидете искрени спрема партнерот. Потрудете се со него да разговарате за се' што ве мачи, тој е единствениот што ќе ве разбере.Водолија

Ниту еден денешен план нема цврста основа, па не надевајте се на идеален резултат. Имате променливо расположение, посуетни сте од обично. На околината не и' е лесно со вас. Алармантно е тоа што самите себеси сте си најголем непријател.Риби

Можни се немили случки од емотивна природа. Тешете се, не сте вие причина за недоразбирањата со партнерот. Сакате да се шегувате, па тргнете во потрага на вистински партнер за тоа. Насмевнувајте се повеќе ако сакате да го одржите доброто здравје.Најди! во Утрински
Барај со НАБУ