Број 2858  среда, 10 декември 2008
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
За Владо Бучковски
3,5 години затвор

Системот за безбедна храна, сепак, стартува в година

Од 1 јануари ХАСАП ќе биде задолжителен за растителна храна, а за животинско потекло од 1 септември
ММФ бара Владата да троши помалку

Јавната потрошувачка може да ја разниша економската стабилност на земјава
Во рестораните слободно пушење до 2010 г.

Со оваа изјава Државниот пазарен инспекторат призна дека неправедно се казнети десетина скопски ресторани
Кошмар ја зафати Грција пред Божик

Со традиција од бунтот против хунтата од 1973 година, студентите се единствениот коректор во монолитното општество
СОНК ќе бара разрешување на 15 директори на училишта
Владата и' го даде дизелот на „Окта“ поради големите залихи
Патот до вечното почивалиште на Алексиј Втори послан со рози
Вардар повторно без стопан
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
Ќе се почувствува ли светската економска криза кај нас во 2009:
да
не
Вкупно 2991 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Миодраг Мицковиќ
Поглед
Соња Маџовска
Кич-митологии
Венко Андоновски
Мислења
Такис Михас

Фељтон
Струмичка Штука и' даде премиер на Бугарија


Втора страница
ДДВ на почек
Бугарските барања за споменици се нелогични
Verbatim
ОМО „Илинден“ – ПИРИН во петти обид да се регистрира
На прво место
За Бучковски 3,5 години затвор
Дали визите ќе останат поради името
ВМРО-ДПМНЕ не е изненадена од Кушнер
Политика
СОНК ќе бара разрешување на 15 директори на училишта
Црвенковски- Преговорите за името ќе останат замрзнати подолго
ММФ бара Владата да троши помалку
Поддршка за евроатлантските аспирации на Македонија од британскиот парламент
Коцевски- Буџетските пари некоректно се делат
Меѓународен ден на човековите права
Македонија
Системот за безбедна храна, сепак, стартува в година
Во рестораните слободно пушење до 2010 г.
Се крие ли богатство во темелите на битолскиот градски часовник
Битола - Епинал 40 години пријателство
Доцнат парите за невремето во Прилепско
Приватниците во небрано по одлуката на „Македонски шуми“
Државно земјиште во Кумановско доделено на локални моќници
Зимскиот распуст од 31 декември до 19 јануари
Бесплатен прв извод за неевидентираните
Економија
Владата и' го даде дизелот на „Окта“ поради големите залихи
Македонската берза само гаси пожари на краток рок
Македонија нема свинско месо од Ирска
Дефицитот достигна речиси 2,5 милијарди долари
„Евроинс осигурување“ ќе воведе агентска мрежа на продажба
Конфекционерите бараат намалување на придонесите за вработување
Хроника
Апелација ги потврди пресудите за Бродец
Метaлна плоча усмрти работник во „Макстил“
Дваесет години затвор за убиството во „Амнезија“
Кумановец се задушил во пожар
Осумнаесет месеци затвор за измамник
Лажна тревога за бомба испразни училиште
Едиторијал
Ој Вардаре, Вардаре, што стана од тебе?
Мислења
Закони и закани
Грчкото лоби и американската политика спрема Македонија
Скопје
„Лотус транспорт“ ново такси на улиците во Скопје
Градот не ги сака двокатните автобуси
Покрај Вардар ќе никне уште еден проблематичен објект!
ЈСП си ги бара парите од Владата за ученичките билети
Забава
До крајот на шоуто уште четири недели, Александар пак изгласан од публиката
Аки Рахимовски концертно низ Македонија
Димитров со награда на Радискиот фестивал во Србија
Тијана и Кики снимија дует
Веќе не внимава на тежината
Фотошоп за неговиот 65. роденден
Во шопинг без паричник
Повторно бремена?
Писма
Економско харикири на Владата
Отворено за проблемите на гинеколозите
Свет
Воен авион се урна во предградието на Сан Диего
Осквернавени 500 муслимански воени гробови во Франција
Кошмар ја зафати Грција пред Божик
Карипските земји бараат САД да го укине ембаргото спрема Куба
Во Туркменистан покојниот диктатор го исфрлаат од химната
ЕУЛЕКС мирно се распореди во Косово
Патот до вечното почивалиште на Алексиј Втори послан со рози
Култура
Преводот на Библијата во секоја национална култура е важна работа
„Веселите жени од Виндзор“, премиера во Велешки театар
Музејот на вода е прва атракција од ваков вид на Балканот
Вечерва се отвора обновената национална поставка
„Ако никој не свири...“, ново ЦД во издание на „Стотројка“
Праизведба на „Последниот ден на Мисирков“ во струмичкиот театар
Франција и Германија ќе се обединат преку музика
Спорт
Богдановски 26. на „Трофеј на Белград“
Русинките не' спуштија на земја
Дисциплинска постапка против Динчиќ
Германија прв полуфиналист на ЕП
„Кометал“ дефинитивно излегува од Вардар
Легендарниот Кевин Мекхејл нов тренер на Минесота
Стојановски го подели петтото место во Риека
Лион и Баерн за превласт во групата Ф
Македонија привилегирана во баражот за СП?
Фудбалски вести
Вејд му обезбеди победа на Мајами