Број 3093  четврток, 24 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter

Вардар про и Металург тргнаа моќно

Двата најголеми фаворита за 17. титула машки ракометен првак на Македонија, бранителот Вардар про и освојувачот на Купот, Металург, уште на стартот на ВИП Суперлигата покажаа дека се неприкосновени на домашната сцена. Црвено-црните на гостувањето во Прилеп го декласираа Златен даб со 42:27, а „металурзите“ во Ресен славеа уште повисока победа над Преспа од 40:21.

Двете преостанати средби од првото коло Пелистер - Тинекс Пролет и МРК Вардар - Винарска визба Тиквеш требаше да се одиграат синоќа. (Р.Д.)


#
Статијата е прочитана 327 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Македонска верзија
Поглед
Мирче Јовановски
Едиторијал
Нина Нинеска-Фиданоска
Мислења
Петар Арсовски
Мислења
Мимоза Ристова

Свет: фото сторија
Сиднеј прекриен со црвен прав
ЕЛЕМ ремонтира централи, езерото Матка се уништува