Број 3085  понеделник, 14 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Хороскоп

Дневен хороскопОвен

Избегнувајте претерано експонирање во друштво со соработниците. Немате потреба да зборувате за работи кои ви предизвикуваат негативна реакција, потрудете се да прифатите компромисна варијанта. Партнерот се труди да ви ги задоволи желбите, но не ги разбира вашите идеи.Бик

Доколку се наоѓате во чувствителна фаза, дозволете им на соработниците да го завршат вашиот дел од работата. Мора да имате добра процена за тоа кој може да ве замени. Избегнувајте брзоплетост. Во љубовниот живот немојте да му дозволите на партнерот претерана самодоверба.Близнаци

Немојте премногу да им се давате на оние што не знаат тоа да го почитуваат и да го препознаат како љубов. Со решително "не" обидете се да ги избегнете мешаницата, здодевните посети и исцрпувачките полемики. Потребна ви е промена на климата. Бидете доследни сами на себе.Рак

Околностите се поволни за зближување со лицето што ве привлекува на интелектуално ниво. Вашите планови ќе бидат изложени на туѓи погледи. Имате конкуренција. Внимавајте на притисокот, срцето и расположението. Во донесувањето заклучоци придржувајте се до фактите.Лав

Нема да бидете доволно смирени за улогата што сами себе си ја наметнавте. Одложете се'! На работното место можни се сплетки, но немојте да учествувате во нив. Пред да се напиете некаков лек, прочитајте го упатството. Не ја покажувајте вознемиреноста што ја чувствувате!Девица

Преземете нешто за да го спречете засиленото паѓање на косата. Не претерувајте со храната, бидејќи тоа може катастрофално да влијае на вашето здравје. Работите на професионален план ќе се сменат, бидете подготвени за тоа и ангажирајте се.Терезија

Не мора многу да работите, а време за муабет ќе имате доволно. Никој, како припадниците на овој комуникативен знак, не умее така слатко да пренесува трачеви, а само ним тоа не им се зема за лошо. Партнерот, по којзнае кој пат, ја докажува љубовта.Скорпија

Вашата потреба за дружење и желбата за комуникација моментно се во прв план. Добро се чувствувате, бидејќи сте задоволни во сите сегменти од животот. Исклучително ви одговара дружење со близнаци, бидејќи тие се динамични и поведри од вас.

Стрелец

Пред вас е пријатен ден. Не мора многу да работите, а време имате доволно. Умеете многу соодветно да ги пренесувате трачевите, но не со намера да направите лошо, туку тоа ве забавува. Партнерот и денес ќе ви ги покаже своите чувства, па треба да бидете задоволни.Јарец

Ако сакате да го подобрите својот љубовен живот, преземете го првиот чекор. Најлошо е чекањето. Одличен ден за писмена комуникација и за договарање нови работи. Јадете полесна храна и избегнувајте црвено месо. Внимавајте на здравјето.Водолија

Ниту еден план нема цврста основа, па не се надевајте на идеален резултат. Имате променливо расположение, посуетни сте. На околината не и' е лесно со вас. Алармантно е тоа што сами себе сте си најголем непријател. Обидете се да се релаксирате.Риби

Денешните средби, контакти и разговори ќе ве направат среќни. Вашата дружељубивост ќе и' биде симпатична на околината. Едно лице од спротивниот пол ќе влијае поттикнувачки. Еден случаен допир ќе заврши со ерупција на страсти.


#
Најди! во Утрински