Број 3363  петок, 20 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин

Site Meter
Скопје
Нов асфалт и на улица „Волково“

За еден месец улицата „Волково“ ќе биде комплетно реконструирана и проширена. Екипи на ЈП „Улици и патишта“ деновиве почнаа со реконструкција на коловозот по целата должина од 1,5 километри. Предвидено е проширување на коловозот за 1,5 метри, а ќе се постават и нови рабници. (Дс.Т.)

#
Статијата е прочитана 360 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Скопје
Проширената „Илинденска“ готова до 8 септември
Новите украински автобуси со стар систем за наплата
„Појадок на мост“ на Богородица