Број 3363  петок, 20 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин

Site Meter
Скопје
„Појадок на мост“ на Богородица

Град Скопје ќе организира „Појадок на мост“ на 21 септември, на верскиот празник Рождество на Пресвета Богородица. Градоначалникот Коце Трајановски вчера не сакаше да открие на кој мост ќе се случува новата манифестација, која се организира по повод одбележувањето на празникот на Богородица, заштитничка на Скопје. Градските власти планираат појадокот на мост да стане традиционална манифестација како дел од одбележувањето на верскиот празник. Трпезата ќе биде отворена за сите посетители. Што ќе се најде на неа и колку време ќе трае гозбата, засега не се знае.

Трајановски само кусо потврди дека Град Скопје со јавен повик објавен во медиумите деновиве бара донатори меѓу рестораните, гостилниците, пекарниците и дистрибутерите на храна и пијалаци, кои ќе треба да го подготват појадокот. (С.Н.)

#
Статијата е прочитана 817 пати.

Испрати коментар

Од: Itar Pejo
Датум: 20.08.2010 03:38:02
Ah, Koce koce. Koce ne ni znae deka Makedonija e sekularna drzava, a toa znaci deka crkvata e odvoena od drzavata. A sto mu e gajle na Koce za uatavot i zakonite. Koce e od DPMNE pa za nego vazat samo partiskite zakoni. Lapaj dodeka si navlast, strizi gi ovcite.

Најди! во Утрински
Скопје
Проширената „Илинденска“ готова до 8 септември
Новите украински автобуси со стар систем за наплата
Нов асфалт и на улица „Волково“