Брoj 2743  вторник, 22 јули 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Фељтон
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter

Прогноза

Студен бран ќе донесе пониски температури и невреме со дожд

Студена воздушна маса од северозападна Европа денеска попладне ќе предизвика дожд и намалување на температурите. Во северните и источните делови на земјата се очекува и невреме проследено со дожд и северен ветер, а во јужните делови ќе врне дожд во текот на ноќта. Температурите ќе опаднат за десетина степени.

Променливото време, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи ќе се задржи и во наредните денови. Утре ќе биде променливо облачно со локален дожд и ќе дува северен ветер. Температурите ќе се движат од 17 до 25 Целзиусови степени. В четврток, според УХМР, се очекува пробив за западно струење кое ќе предизвика врнежи од дожд и задржување на ниските температури.

В петок, синоптичарите очекуваат стабилизирање на времето со минимално покачување на дневните температури до 27 Целзиусови степени. Во текот на викендот времето ќе биде променливо и облачно, а температурите ќе се покачат до 30 степени. (С.Н.)


Статијата е прочитана 1573 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Насловна
Претходен број
Без дебата, молам!
Македонскиот јазик ќе се штити со глоба во евра
Зденко
Уапсен Радован Караџиќ
И новата влада ќе биде изгласана без опозицијата?
Драмата на Егејците (20)
Парното во Скопје поскапе за 60 отсто
Чуму политика дедо Стефане?
Девалвација на парламентот - закон за 35 секунди!
Нови мистерии околу крвната група на новинарот Владо Танески
Арогантни господари
Со државата против државата
Бугарија ќе го одвлече и регионот подалеку од Унијата
Verbatim
Писмото на Груевски го чека Баросо