Број 3396  петок, 01 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин
Вести
Site Meter

„Плејбој“ во Македонија

Каролина - прва македонска „зајачица“

Од денеска, 1 октомври, Македонија и официјално е на картата на „Плејбој“. Или „Плејбој“ доби издание и на македонски јазик, покрај јазиците на другите 25 земји, во кои беше издаван досега. Првата македонска „зајачица“ и официјално е Каролина Гочева, која се најде на насловната страница на домашното издание на овој интернационален бренд-магазин.

Македонскиот „Плејбој“ од денес може да се најде во продажба, по цена од 250 денари, а вчера на прес-конференција во „Холидеј ин“, а вечерта и на плејбој-забава во дискотеката „69“ беше промовиран првиот број на магазинот. На прес-конференцијата Каролина изјави дека понудата да биде прва плејбој-девојка од Македонија ја прифатила како чест и привилегија.

„Среќна сум што покрај сите славни личности, кои се фотографирале за ’Плејбој’ сум и јас“. Особено ме прави горда дека ова е првиот број и што мојот пикториал е на насловната страница“, изјави Каролина.

Инаку, првото издание на „Плејбој“ излегло во продажба во декември 1953 година, во Чикаго (САД), а на неговата насловна страница се наоѓаше Мерилин Монро. Со тој храбар чекор на Хју Хефнер и неговите соработници започна да се реализира проект што се запиша во светската историја на издаваштвото. (Ј.П.)


#
Статијата е прочитана 3224 пати.

Испрати коментар

Од: БЛАГОДАРНОСТ
Датум: 01.10.2010 13:00:37
Те сакам Каролинче исто како што ја сакам врвната Калиопи или Еленче и многу наши други. Честитам. Благодарам за испеаните македонски песни прекрасно.
Од: vesna
Датум: 01.10.2010 13:04:43
da mnogu hrabar cekor i kakva istoruja na izdavastvoto.. A nema nitu eden finansiski vesnik da se najde a ne daj boze na nekoj da mu tekne da donese national geography sto ima slika ama ima i za citanje. zalno sto karolina e tolku gorda da bide prvata zajcica... ha ha ..
Од: BRAVO
Датум: 01.10.2010 14:07:00
ОЧАЈНО
Од: Moris
Датум: 01.10.2010 15:08:48
Mislam deka Karolina trebalo malku poslobodno da se pretstavi na makedonskata javnost. Sega i bila sansata i na nea da se oslobodi od oblekata i na makedoncite da cirnat malku vo dekoltetto na ubavata zvezda. Kako i da e cestito i se nadevam deka plejboj ke go rastrese makedonskoto opstestvo i ke doprinese za osloboduvanje od makedonskiot tabiet.
Од: Stojko
Датум: 01.10.2010 19:52:27
Aj. cestito. A sto da se kaze za nash , vo golem del prost narod> mislat deka plejboj e porno spisanie.
Од: Goran
Датум: 02.10.2010 07:55:54
Bas kako sto veli predhodniot ! Uste ne videle , a laat .Kupete go ..playboyot,,pa togas komentirajte.Tie sto laat,prvi bi se slikale i pomija kako jadat za ...

Најди! во Утрински
Насловна
Тиквешански
Сите молчат за „Џенерал дајнамикс“
Инвестиции во аут
Maкедонија како маслинарска република
Пат-позиција
Актерството како легално право да останеш дете
Лига Европа
15 години мистерија
Лисици за магарето
Најубавата жена на светот
Албанскиот селектор доби мозочен удар
Дојран го чека возот за Грција
Понуди за плаќање на долгот за струја на рати
„Ние сме еден народ!“ (2)
Галиматијас од солзи, емоции и патетика
Во Србија веќе нема задолжителна војска
Почина холивудската легенда Тони Кертис
Овации за македонскиот „Хамлет“ во Колчестер
Музички спин-доктори
Свети Наум добива споменик во Охрид
Магарето и самарот
Заработка од 2,8 милиони долари - нова и-мејл измама
Неделен хороскоп
Откриена планета каде што можеби има живот
Купување алкохол пак до 19 часот
Германија плати за Првата светска војна
Ивановски
Грчките превозници ги прекинаа протестите
Бела ноќ“ утре во Скопје


When all roads lead to Rroma
Borisov supports Turkey's EU bid
EU to open door to Albanians and Bosnians but not to Kosovars