Број 3396  петок, 01 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин
Вести
Site Meter

 

Лига Европа: Убавица во Букурешт, драма во Сплит

 

 

Фудбалерите на Стеауа и на Наполи одиграа инфаркт меќ во второто коло од натпреварите во фудбалската Лига Европа. Откако во првите 16 минути, Романците поведоа со 3-0, никој не очекуваше дека гостите од Неапол ќе се вратат во игра. Израмнувачкиот гол за 3-3 беше постигнат во 98. минута. Драма имаше и на сплитски „Пољуд“, каде Хајдук со гол постигнат во 96. минута го совлада Андерлехт. 

Резултати:

Група А: Манчестер Цити - Јувентус 1-1, Лех - Салцбург 2-0.

Група Б: Атлетико Мадрид - Баер Леверкузен 1-1 и Розенборг - Арис 2-1.

Група Ц: Спортинг - Левски 5-0 и Гент Лил 1-1.

Група Д: ПАОК - Динамо Загреб 1-0, Виљареал - Бриж 2-1.

Група Е: Шериф - Динамо Киев 2-0, Бате Борисов - Аз 4-1.

Група Ф: ЦСКА Москва - Спарта 3-0, Палермо - Лозана 1-0.

Група Г: Зенит - АЕК 4-2, Хајдук - Андерлехт 1-0.

Група Х: Одензе - Штутгарт 1-2, Јанг Бојс - Хетафе 2-0.

Група И: Сампдорија - Дебрецин 1-0, Металист - ПСВ 0-2.

Група Ј: Борусија Дортмунд - Севиља 0-1, ПСЖ - Карпати 2-0.

Група К: Стеауа - Наполи 3-3, Утрехт - Ливерпул 0-0.

Група Л: Рапид Виена - Бешикташ 1-2, ЦСКА Софија - Порто 0-1.

 


#
Статијата е прочитана 1325 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Насловна
Тиквешански
Сите молчат за „Џенерал дајнамикс“
Инвестиции во аут
Maкедонија како маслинарска република
Пат-позиција
Актерството како легално право да останеш дете
15 години мистерија
Лисици за магарето
Најубавата жена на светот
Албанскиот селектор доби мозочен удар
Дојран го чека возот за Грција
Понуди за плаќање на долгот за струја на рати
„Ние сме еден народ!“ (2)
Галиматијас од солзи, емоции и патетика
Во Србија веќе нема задолжителна војска
Каролина - прва македонска „зајачица“
Почина холивудската легенда Тони Кертис
Овации за македонскиот „Хамлет“ во Колчестер
Музички спин-доктори
Свети Наум добива споменик во Охрид
Магарето и самарот
Заработка од 2,8 милиони долари - нова и-мејл измама
Неделен хороскоп
Откриена планета каде што можеби има живот
Купување алкохол пак до 19 часот
Германија плати за Првата светска војна
Ивановски
Грчките превозници ги прекинаа протестите
Бела ноќ“ утре во Скопје


When all roads lead to Rroma
Borisov supports Turkey's EU bid
EU to open door to Albanians and Bosnians but not to Kosovars