Број 3363  петок, 20 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин

Site Meter
Свет

Американска војска дојде на границата


МЕКСИКО - Припадници на американската Национална гарда се распоредени покрај јужната граница на земјата, меѓу државите Калифорнија и Мексико. Тие се прва група од над 1.000 војници за кои претседателот Барак Обама одобри да ја зајакнат безбедноста на границата.

Во Америка има околу 12 милиони луѓе што престојуваат илегално и повеќето ја минале јужната граница од Мексико. Имиграцијата стана централно прашање пред изборите во ноември. (Би-Би-Си)


#
Статијата е прочитана 711 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Свет
Франција депортираше 93 Роми во Романија
Збогум, Ирак
И Карла дел Понте пред Судот во Хаг
Kрај на наркотуризмот во Холандија?
Главаш остана без ордени