Број 3363  петок, 20 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин

Site Meter
Хроника
Добила ќотек за да не се сврши за друг

Кумановската полиција поднесе кривична пријави за грабнување против двајца жители на Липково. Според МВР, А.А. (27) и И.Р. (20) завчера околу 16,30 часот во селото Бедиње запреле такси-возило и под закана извлекле 19-годишна девојка од Матејче. Ја ставиле во своето возило и возејќи се низ Куманово, А.А. и' удирал шлаканици и клоци, заканувајќи и' се дека не смее да се сврши за друг. Откако А.А. добил телефонски повик, го запрел возилото, ја оставил девојката и побегнале. Полицијата го приведе И.Р., додека А.А. е во бегство и по него се трага. (Г.А.)

#
Статијата е прочитана 2175 пати.

Испрати коментар


Најди! во Утрински
Хроника
Родителите на капетанот Гоце Смилески не веруваат во неговата вина
Две момчиња загинаа во сообраќајка во Скопје
Исчезнатата кичевка пронајдена искасапена