Број 3080  понеделник, 07 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Скопје
ЕВН се подготвува за зима со реконструкции на мрежата

Инвестирањата ќе го подобрат снабдувањето со струја, особено во зима кога има чести испади во мрежата
Привршува изградбата на атмосферската канализација на „Илинденска“

Досега се изведени 370 метри на потегот од раскрсницата со „Климент Охридски“ до фонтаната „Лотос“
Се чистат диви депонии
Бехатон-плочки пред Школка
Реконструкција на детските игралишта
Најди! во Утрински