Број 3084  сабота, 12 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Хороскоп

Дневен хороскоп

Овен

Сакате бројните идеи и планови да ги спроведете во дело, а не сте свесни за можностите. Тоа доведува до максимално исцрпување, а со самото тоа и до потенцијални повреди. Бидете внимателни во сообраќајот, бидејќи извршувањето на многу работи во исто време ја намалува концентрацијата.Бик

Благодарение на фантастичната моќ поаѓате во нови предизвици. Тие се однесуваат на уметност, љубов и други убави нешта. Создавате подобри животни услови. Бидејќи некои нешта сте расчистиле со сами себе, на проблемите пристапете им на нов начин. Менувајќи се сами, го менувате и односот кон другите.Близнаци

Исклучително креативен и пријатен ден. Во форма сте. Се занимавате со нешта што ги сакате, сами на себе сте доволни. Кога би можеле постојано да владеете сами со себе како што правите токму во овој момент. Причини за добро расположение има повеќе: вљубеност, деловен успех, поволно влијание на планетите.Рак

Здрави сте, барем моментно силни. Тоа ви помага да вложите дополнителни напори за да надминете извесен проблем. Мора да се приспособите на туѓите правила на игра, што нема лесно да ви падне. Иако ќе имате видливи резултати, морате да бидете внимателни, бидејќи се можни повреди. Внимавајте на нервниот систем.Лав

Обидете се да се дистанцирате од околината колку што е можно. Сите имаат проблеми, така што прво мора да се сконцентрирате на нивно решавање. Одбегнувајте ги туѓите проблеми, посебно ако ве оптоваруваат. Не се убедувајте сами во работи на кои не можете да влијаете.Девица

Хиперактивен ден. Барем заборавивте на здравствените проблеми, бидејќи сте зафатени со работа. Младите припадници на знакот размислуваат за патување, а постарите се опседнати од начинот да заработат пари. Бидете пооптимисти и не настојувајте по секоја цена да постигнете успех.Терезија

Сте инвестирале во љубовна врска или во работа, а претходно не сте размислиле за тоа. Сега се каете. Свртете се кон нови содржини, занимавајте се со уметност и со други убави нешта за да ја надминете кризата. Најдете начин како да го совладате незадоволството што повремено ве следи.Скорпија

Најпосле може да здивнете. Некои нешта се искристализирале, па знаете на што сте. Доколку бидете разумни ќе можете од ситуацијата да го извлечете максимумот. Тоа се однесува на партнерот, со кој ќе мора да го смените начинот на комуникација.Стрелец

Прекрасен ден за љубов. Убаво се чувствувате. Доколку тргнете во акција во придружба на Овен ќе биде супер. Кажувајте му убави работи, кои подолго време ви се на срце, а на што сте заборавиле поради грижите. Надевајте се на големи промени и тоа на многу добри, кои бараат и поголема одговорност.Јарец

Незадоволни сте поради деструктивното влијание од страна и мислите дека тоа може да ви ја расипе среќата што ви претстои. Морате да преземете акција и зборовите да ги претворите во дела. Од плачење може само да ви е полошо. Среќата е минлива. Бидете разумни и трпеливи, а не малодушни.Водолија

Доколку упорно инсистирате на перфекција бидете свесни дека неизбежно ќе се соочите со незадоволство. Поради тоа, бидете оптимист и гледајте ја убавата страна. Зрелите водолии се во фаза на вљубување, но се несигурни во себе и во сопствениот шарм.Риби

Дишете со полни гради. Задоволни сте и среќни. Сте добиле се' на што сте се надевале. Уживајте во денот кој е пред вас и потрудете се да биде што поразновиден и покреативен. Немојте да дозволите да ве совладаат мрачните помисли. Планетите ве поддржуваат во се'.
#
Најди! во Утрински