Број 3084  сабота, 12 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Забава
Стил Писмо од Лондон
Британскиот Шиндлер и Черчил

Наспроти контроверзните гледања за ЧерЧил и за историЈата, британските науЧници и огромен дел Британци го бранеа воениот премиер, КОЈ е претворен во легенда
Стил
Тука сум за да ме копираат

Како актер мора да бидам отворен кон светот, особено кон оној микросвет што е околу мене. Моја задача е јас да ги прокоментирам негативностите во мојот микросвет. Тоа не е бунтовништво, или анархија!
Стил
Марков манастир - раззеленета средновековна приказна

Покрај видливата надворешна убавина на Марков манастир, во неговата историска приказна се крие вистинската магија.
Стил
Мијуки Хатојама - ексцентричната јапонска прва дама

Ексцентричната сопруга на новиот јапонски премиер отворено зборува дека патувала, ни поблизу ни подалеку, туку на - Венера
„МАКФЕСТ“
Фестивал сепак ќе има

ПРИНЦ ХАРИ
Наследство од девет милиони фунти

ЏОДИ ФОСТЕР
Повторно сингл

ПИТЕР АНДРЕ
Не сака пари од поранешната сопруга

ЏЕЈСОН СТАТХАМ
Не може да ја преболи Кели Брук

Најди! во Утрински