Број 3084  сабота, 12 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Култура
Врвни имиња на 28. Скопски џез-фестивал

Од 22 до 26 октомври љубителите на џезот ќе имаат можност да проследат десет концерти на реномирани артисти и состави кои доаѓаат од Европа и од САД, како и од Македонија
Многу настани на арт-фестивалот „Бош“ во Гевгелија

Биеналето во знак на измешаноста на различните уметности

Во шоу-програмата имавме 38 претстави, што е еднакво на четири просечни театарски фестивали, вели координаторот на шоу-програмата, Дејан Лилиќ
Филмот „Танцувај со мене” на лондонскиот фестивал „Портобело“
Во Кинотека работилници за евробалканска мрежа
Младиот уметник Далибор Тренчевски награден од Хенкел
Илија Митров изложува во Луксембург
Ирена Паскали на фестивалот „Инсценирана фотографија“
Најди! во Утрински