Брoj 2784  четврток, 11 септември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Реџо Балиќ
радиоводител

Денот обично ми започнува со отворање очи, па откако ќе го извршам тој чин денеска, расположението ми зависи од вчерашниот резултат на фудбалскиот меч меѓу Македонија и Холандија. Од денешниов ден не очекувам многу, можеби само да го решиме прашањето со името.

Ѓоко Таневски
пејач

Бидејќи синоќа имав свирка во Скопје, а и утре исто така, логично ми е и денешниов ден да го минам во Скопје, иако летово е продолжено, а со тоа како создадено за во Охрид, покрај езеро. Кога сум во Скопје, ќе се потрудам да завршам некои работи околу патувањето во Австралија во ноември.

Оливер Димитров
композитор

Денеска, секако, морам да си ги завршам тековните обврски на работното место во МТВ. Но, денеска планирам да ја завршам работата околу заедничката песна на „Паркети“ и Елена Ристевска, „Сакам да те галам“, па наскоро да се појави во етерот.

 

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ