Број 3363  петок, 20 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин

Site Meter
Политика
Од Вардар извадена удавена жена

Средовечна жена, чиј идентитет се' уште се утврдува, вчера околу 13,25 часот е извадена од водите на Вардар. Случајни минувачи го забележале мртвото тело во скопската населба Карпош 4, по што интервенирале пожарникарските служби. Според полицијата, станува збор за жена на возраст меѓу 45 и 50 години. На нејзиното тело немало видливи траги на насилство, а обдукцијата ќе треба да ги утврди причините за смртта. (Г.А.)

#
Статијата е прочитана 759 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Политика
Невработени се „вработија“ како управители на куќни совети
Се раскрчмува имотот на „Градски аптеки“
Секој може да направи грешка, смета Тодоров
Реакциите на ортопедите се професионални, а не лични
Тетовски игрoорци на фестивал во Гуча
Семејството Павлови ќе добива по 6.000 денари месечно
Затруени тројца кошаркари во хотел „Континентал“
Данчо Трајковски