Број 3363  петок, 20 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин

Site Meter
Економија

Појаснување

Во вчерашната информација „’Витаминка‘ со загуба, ’Тетекс‘ со добивка“ за финансиските резултати на фирмите, направена е ненамерна грешка за работењето на „Витаминка“ од Прилеп. Наместо добивка, во насловот е објавено дека е остварена загуба, што не одговара на фактичката состојба и на содржината во текстот. Според соопштението од компанијата, како и во натамошниот текст, јасно се наведува дека фирмата имала намалена добивка, во споредба со ланскиот шестмесечен период, а не загуба.


#
Статијата е прочитана 687 пати.

Испрати коментар


Најди! во Утрински
Економија
Цените растат, Синдикатот ќе реагира ако има енормен скок?!
Владата ќе го спасува виното откако ќе скисне
ЕК ја одобри втората транша од заемот
Груевск��
Во Гевгелиско двојно повеќе тутун
„Гранит“ и „Бетон“ со намалени добивки