Број 3085  понеделник, 14 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Спорт

Вардар про и Металург тргнаа моќно

Двата најголеми фаворита за 17. титула машки ракометен првак на Македонија, бранителот Вардар про и освојувачот на Купот, Металург, уште на стартот на ВИП Суперлигата покажаа дека се неприкосновени на домашната сцена. Црвено-црните на гостувањето во Прилеп го декласираа Златен даб со 42:27, а „металурзите“ во Ресен славеа уште повисока победа над Преспа од 40:21.

Двете преостанати средби од првото коло Пелистер - Тинекс Пролет и МРК Вардар - Винарска визба Тиквеш требаше да се одиграат синоќа. (Р.Д.)


#
Статијата е прочитана 487 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Спорт
Македонија на чекор до четвртфиналето на ЕП
Драгоцен бод за прилепчани во Скопје
Французите не' натераа да и' мавнеме на скриената камера
Барикело победи пред Батон во Монца
Адебајор приватно се пресмета со своите бивши соиграчи и навивачи
Казна за Серена, финале за Клајстерс
Ангеловски најдобар на „Септемвриски коњички турнир“
Николовски 49. на СП во Барселона
Форца волеј епизодист во Балканскиот куп
Јосифоска изненадена во Сараево
Репеша не знае дали се работи за ментална блокада
Пласман на ГН на Италија
Баерн Минхен ја прегази Борусија Д.
Нови победи на Барса и на Реал Мадрид