Број 3031  четврток, 09 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
 

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Ранко Петровиќ

сопственик на радио Бубамара

Се будам наутро, но полека станувам. Првата дневна активност ми е еден час вртење по скопските улици и проверка на проточноста на сообраќајот, па така психофизички подготвен чекам пред некоја амбасада. По 18 часот седнувам пред телевизор да ги гледам вестите, да видам ��о каде сме дошле.

Ева Нединковска

пејачка

Веќе ја извршив мојата летна преселба во Охрид, што може да се нарече и враќање дома, па се одморам во друштво на семејството и блиските пријатели. Денес планирам прв пат летово да одам на плажа, а вечер веројатно ќе посетам некој концерт од Балканскиот фолклорен фестивал.

Роберт Билбилов

музичар

Бидејќи вчера имав настап во Гостивар, и доцна се вратив дома, во Скопје, спијам подолго. Кога ќе станам прво одам да регулирам некои граѓански обврски - да платам сметки, а потоа во студиото. Доцна попладне поаѓам на пат за Струмица, каде што вечерва имам настап.

Најди! во Утрински