-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Редакција
17.10.2006, 17:15

ИМПРЕСУМ

Издава: Медиа Принт Македонија
Скупи б.б., Скопје

Излегува секој ден, освен во недела.
Првиот број на „Утрински весник“ излезе на 23 јуни 1999

РЕДАКЦИЈА

Соња Крамарска 
Главен и одговорен уредник
Љупчо Поповски
Уредник коментатор
Ерол Ризаов
Уредник коментатор

МЕНАЏМЕНТ

Д-р Срѓан Керим 
Претседател на Управен одбор 

Виктор Доневски
Извршен директор

Васил Партинов
Финансиски директор

УРЕДНИЦИ

Александра Мицоска - Митевска - Политика
Слободанка Јовановска - Надворешна
Димитар Чулев - Свет
Катерина Богоева - Култура
Билјана Ангеловска - Скопје 
Роберт Димитриевски - Спорт 
Даниела Трпчевска - Хроника
Јасмина Павловска - Саботен магазин
Валентина Тодоровска - Сцена
Борис Блажевски - Графика
Петр Стојановски - Фотографија 
Софија Чолаковска - Поповска - Лектура
Никола Бурагев, Дарко Цветаноски -
Интернет изданиеРЕДАКЦИЈА
ул. „11 Октомври“ бр. 25,
на втори кат, во зградата на „Кјуби Македонија“
1000 Скопје, Македонија

тел ++389(0)23236 900
факс ++389(0)23236 901

МЕНАЏМЕНТ 
Медиа Принт Македонија доо, Скупи б.б. Скопје;

Денарска сметка: Комерцијална банка 300000001826643
Девизна сметка: Еуростандард банка 257300-0006-0157700
Даночен број: 40300003492231
Маркетинг: тел. 02/3089-256; 02/3089-265; 02/3089-258
факс 02/3235-251; 02/3235-254. Мали огласи и тажни помени: 3236-830; 3236-730.

ПРЕТПЛАТА 
месечна: 390 денари, тримесечна 1.170, шестмесечна 2.340, годишна 4.680 денари.

Информации за претплата
Тел: 02/3089-306, факс: 02/3089-301
e-mail: pretplata@mpm.com.mk

ПЕЧАТНИЦА
„Графички центар“ Тел: 3090-516 Скопје

ДИСТРИБУЦИЈА 
Скупи бб Скопје тел. 02/3089-300, факс: 3089-301

Ракописите и фотографиите не се враќаат.
Според мислењето на Министерството за култура бр.07-2943/2, за „Утрински весник“ се плаќа повластена даночна стапка од 5 отсто

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 37°C

Ведро

Четврток
Делумно облачно
Макс: 38°C, Мин: 17°C

Петок
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Сузан Сарандон: Се уште сум хипи-девојка
Моите синови десет години не ги гледаат моите филмови и немаат интерес за тоа, ни изјави холивудската актерка во Карлови Вари
(ФОТО) Го истетовираа Тодор Александров
На околната ограда со црн спреј е напишано „Грујо носи си го“, а петметарската бронзена скулптура е испрскана со бела бо...
(ФОТО) Награден стрипот „Волшебното катче на Цане“ на Тхе Мичо
Еден од најдобрите македонски стрип цртачи, беше нагр��ден со специјалната награда во чест на Миодраг Величковиќ – Мивел,...
(ФОТО) Кавадарчанец освои бронза на натпревар за генијалци
Ѓорѓи Шемов се натпреваруваше со научен труд од областа на заштитата на животната средина...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |