-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Маркетинг
22.09.2006, 14:02

Маркетинг

Тел: 3089-256, 3089-258, 3089-265,

e-mail: marketing@utrinski.com.mk

 

ЦЕНОВНИК ЗА РЕКЛАМИ ЗА ИНТЕРНЕТ И ПЕЧАТЕНОТО ИЗДАНИЕ НА „УТРИНСКИ ВЕСНИК“

 

 

 

  

Реклами:

тел. 02/3089-241, 3089-242, 3089-257, 3089-259, 3089-265;

факс: 02/3089-254

e-mail: reklami@mpm.com.mk

 

Службени огласи и тендери:

тел. 02/3089-255, 3089-256, факс: 02/3089-254

e-mail: sloglasi@mpm.com.mk

 

Тажни помени и мали огласи:

Тел. 02/3236-730 3236-830

е-маил: nekrolozi@mpm.com.mk;

malioglasi@mpm.com.mk 

 

Htt pool Ценовни за рекламирање на Интернет

Цената на огласување на utrinski.com.mk  е 0,5 ден.* по прикажување.

 *цена без ДДВ

 Алтернативни фoрмати

 Цените на дoлните алтернативни прoизвoди се фиксни и не зависат oд кoличината на закупените прикажувања:

  

Фoрмат

CPP *

120x120

0,1

468x60

0,5

728x90

2

Skyscraper

2

Pop-up 250x250

2.5

Pop-under 250x250

2.5

Floater 250x250

3

Floater 500x500

5

Roll-down

CPP + 50%

Video

CPP + 50%

Audio

CPP + 50%

* цени вo денари без ДДВ

www.utrinski.com.mk  е член на Httpool Интернет огласувачка мрежа.

 Httpool Интернет oгласувачка мрежа
Партизански Одреди 62
1000 Скoпје
Телефoн: 3060 888
Факс: 3075 333

info@httpool.com.mk

www.httpool.com.mk

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


 
Најнови вести
Време
Скопје, 36°C

Делумно облачно

Четврток
Делумно облачно
Макс: 34°C, Мин: 18°C

Петок
Локални грмотевици
Макс: 36°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Кралицата е многу либерална
„Верувам во ослободувањето, тоа е дел од моето патување“, изјави британската актерка Хелен Мирен во интервјуто за „Утрин...
(ИНТЕРВЈУ) Треба да ја следиме визијата на големите уметници
„Сакав да глумам во ’Соба со пијано‘, а сакав и повторно да го видам Скопје, откако пред три децении бев како турист“, в...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |