Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
04.07.2012, 17:41

Се сврши синот на Каролина од Монако

Синот на принцезата Каролина од Монако, Андреја Казираги, се свршил со Бразилката Татјана Санто Доминго, соопштила неговата мајка.

„Со радост ве известувам за свршувачката на мојот син Андреја Казираги, со госпоѓицата Татјана Санто Доминго“, навела во официјалното соопштение Каролина од Монако.

Свршениците имаат по 28 години и се забавуваат седум години. Датумот на венчавката се' уште не е одреден, се наведува во соопштението.

Андреја Казираги е постариот внук на принцот Алберт Втори од Монако. Тој е втор по ред за наследување на престолот на Монако, по мајка му Каролина. Негов татко беше Стефано Казираги, вториот сопруг на Каролина, кој загинал во 1990 година, во сообраќајна несреќа во Монако.

Како што е случај и со неговата сестра Шарлота и братот Пјер, името на Анреја Казираги често се споменува во таблоидите. Во декември минатата година, полицијата го запрела кога возел 200 километри на час на автопатот во Бургоња, во Франција. Полицијата му го одзела автомобилот „ауди А6“, како и возачката дозвола и дома се вратил со воз.


Статијата е прочитана 1227 пати.

Испрати коментар„Големиот инквизитор“ на Питер Брук утревечер во Скопје
Нови локации и знаме за 51. „Струшки вечери на поезијата“
Почна снимањето на филмот „Подиграфка” на режисерот Горан Тречовски
Никола Маџиров на поетски фестивал во Ледбери
Над 8.000 публика се очекува на концертот на „Дјуран, Дјуран“
Даница Тортеска и Трајче Лозаноски - младенци на 50. Галичка свадба
Костимите добиваат нова димензија
Бата Живоиновиќ во критична состојба по мозочен удар
„Актерот на Европа“ од утре во Ресен
Поетска вечер на Лидија Димковска во Салцбург
Слика на Каналето продадена за три милиони долари
Охридско лето не смее да биде заложник на какви било условувања
Алек Болдвин сонувал да го убие адвокатот на бившата сопруга
Девојката му го простила неверството на Балотели зашто чека дете
Нов портал на Европската библиотека
Сценографијата на „До балчак" ги воодушевува туристите во Битола
Ѕвезда на Си-Ен-Ен призна дека е геј
Жак Доајон и Ева Јонеско меѓу охриѓани
Емануела доживеа мозочен удар
Камион со музичката опрема на Ма��она се преврте кај Гетеборг
Театарот за деца и младинци ќе настапи на фестивал во Шибеник
Изложба на Дарко Алексовски, добитник на наградата „Борко Лазески“
Концерт на „Нокаут“ во Битола на 11 јули
Награда за „Волшебна Македонија“ во Лече
Заврши снимањето на „Соба со пијано“
(ИНТЕРВЈУ) Треба да ја следиме визијата на големите уметници„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 35°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 20°C

Недела
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО ВЕСТ) Џамија - супермаркет
Од недела над 40 степени и многу висок УВ индекс
Во Македонија од недела под влијание на многу топла воздушна маса од северна Африка ќе биде претежно сончево и многу топ...
(ИНТЕРВЈУ) Кралицата е многу либерална
„Верувам во ослободувањето, тоа е дел од моето патување“, изјави британската актерка Хелен Мирен во интервјуто за „Утрин...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |