Број 3024  среда, 01 јули 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Вицепремиерот Боцевски поднесе оставка

Дали министерот за правда, Михајло Маневски, е следен на списокот

Само едно девојче го преживеа падот на јеменскиот „ербас“ 

Разрешен судија станал обвинител

Судијата пред три години бил разрешен од Судскиот совет за нестручно и несовесно работење
Нимиц се сретнал со Рен, но не и со Билд

Карл Билд негира дека дошло до средба, но вели дека Брисел е во контакт со Метју Нимиц
Увезениот грип се шири во Македонија

Досега има три евидентирани случаи, два во Прилеп и еден во Битола. Сите лица се дојдени од странство
Измамникот Медоф осуден на 150 години затвор
Канал 5 прибежиште за новинарите од А1
МПЦ месечно добива по 6.000 евра од паркингот пред „Холидеј ин“
Шведска го нема Западен Балкан на агендата
Најди! во Утрински
Анкета
Дали ќе има реконструкција на Владата?:
да
не
Вкупно 97 гласа

ЕДИТОРИЈАЛ
Билјана Јовановска
ПОГЛЕД
Оливера Војновска
Мислења
Ден Дончев
ЛИЧНОСТ

Панде Лазаров проговори за сметките
Лотито: Ќе го залепам Пандев една година на клупа!
Втора страница
Како Анџелина Џоли ги насанка нашите медиуми
Канал 5 прибежиште за новинарите од А1
Иван Поповски
Verbatim
Карикатура
Известувањата во медиумите за корупциските скандали се со краток здив
Монструмот во УБК
На прво место
Вицепремиерот Боцевски поднесе оставка
Разрешен судија станал обвинител
Нимиц се сретнал со Рен, но не и со Билд
Четириесет директори добија кривични пријави поради оштетени компјутери
Политика
Државата ќе го регулира домувањето во становите
Професорот Гале Галев на чело на Комисијата за помилување
МПЦ месечно добива по 6.000 евра од паркингот пред „Холидеј ин“
Владици на МПЦ во Московската патријаршија
„Транспарентност“- Маневски е закана за стабилноста на македонскиот правен систем
Македонија
Увезениот грип се шири во Македонија
Прилепчани во страв од грипот
Рецесијата го запре ископувањето во Хераклеја
Економија
Црни денови за индустријата, се работи без профит
„Космофон“ ќе се ребрендира годинава
Потребни се најмалку три милијарди евра инвестиции во енергетиката
Бернард Медоф е осуден на 150 години затвор
Полошо не може да биде
Рекорден пад на економијата во Турција
Дијагонална кумулација меѓу Македонија и Турција
Нов тендер за фиксен оператор
Намалување на БДП во Србија од 3,5 отсто
Хроника
Панде Лазаров проговори за сметките
Пијани кфоровци дивееја во кафуле во центарот на Скопје
Тешко повредени двајца работници
Гаталец измамил братучеди
Едиторијал
МПЦ на големо искушение
Анализа
Мислења
ВМРО-ДПМНЕ е полевичарско и од СДСМ
Скопје
Наместо цвеќе, долна облека и черги се веат на терасите
Само два моста годинава ќе добијат нови пешачки патеки
Се чистат диви депонии во К. Вода
Интернет-клуб за глуви и наглуви лица
Закрпени дупките во Шуто Оризари
Забава
Горан и Вања нови галички младенци
Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас
Таткото изоставен во тестаментот
Прва фотографија со близначките
Писма
Да се слушне стручната јавност
Музeјот не е затворен, туку е преселен
Свет
Ирачките сили ја презедоа контролата врз Багдад
Бериша води со еден пратеник пред социјалистите на Еди Рама
Авион „ербас“ падна во море, загинаа 152 патници, едно бебе преживеа
Шкотланѓаните сакаат референдум за независност
Шведска го нема Западен Балкан на агендата
Четиринаесет загинати во експлозија на воз во Италија
Загинаа четворица американски војници
Култура
Шарл Азнавур ќе биде прогласен за почесен доктор на ЕСРА
„Клуч“ и „Ламенто“ - музички проекти на „Скопско лето“
Делата зборуваат за она што го кажувам јавно
„Маркиза“ - нова премиера на Драмски
На тетовско Кале најдени артефакти од османлискиот период
„Њујорк тајмс“ објави прилог за првиот спот на Манчевски за „Македонија вечна“
Спорт
Лотито- Ќе го залепам Пандев една година на клупа!
Вардар доби нови шпиц и полушпиц
Фудбалски вести
Без Русевски против Белорусија?
Федерер нервозно бара чаре за „бомбите“ од третиот кат
Кариерата на Надал на „стаклени“ колена
Во Белград старт на 25. Универзијада
Само Јаќимовиќ со подобрен рејтинг
„Олимписки ден на трчањето“ на кејот на Вардар
Ферари ќе го потврди Алонсо во Монца?