Број 3084  сабота, 12 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Втора страница

Verbatim

Искрено верувам дека сум најдобриот премиер што го имала Италија во 150-годишната историја

Силвио Берлускони, италијанскиот премиер има високо мислење за себе и ниту во ниту еден момент
не помислил да поднесе оставка поради скандалите поврзани со неговиот личен животОбединета Германија може да биде уште поопасна од времето на Хитлер

Франсоа Митеран, според разоткриените разговори со тогашната британска премиерка Маргарет Тачер, поранешниот француски претседател не гледал благонаклоно на германското обединување

 


#
Статијата е прочитана 252 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Втора страница
Популистичките мерки мирисаат на предвремени избори
„Добитникот“ Ставрески!
Херцог одликуван со орденот „8 Септември“
Ќе извлечат ли поука Македонија и Грција