Број 3084  сабота, 12 септември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Скопје

Нова линија „60“ од Сарај до Матка

Нова автобуска линија со број „60“ на делницата од Сарај до Матка ќе сообраќа во неделите и за државните празници. Одлуката да се надополни постојниот возен ред со оваа линија ја донесе Градот, а целта е да се подобри пристапноста и сообраќајната комуникација на граѓаните до ова излетничко и туристичко место. Од Сарај за локалитетот Матка автобус ќе поаѓа рано наутро во 8 часот, а потоа следниот ќе трга во 12,30 часот. Уште три автобуси ќе има во 14 часот, во 15,10 и во 18,40 часот. И од Матка кон Сарај ќе има автобус рано од 8,30 часот, а потоа следните поаѓања се прецизирани за 13,30, 14,30, 15,30 и 19,10 часот. (Сн.К.)


#
Статијата е прочитана 262 пати.

Испрати коментар

Од: verag
Датум: 12.09.2009 13:29:13
Не ми се допаѓа распоредот претпладе бидејќи од 8 до 12 ,30 часот треба да има уште еден- околу 10 часот. Првиот е многу рано, а вториот касно.
Од: Teodora
Датум: 13.09.2009 14:55:50
Убаво,но мислам дека Градското собрание треба да донесе одлука и за приблизување на Водно до немоторизираните грагјани.Зосто да нема линија-уцилисте Коцо Рацин-Средно Водно барем во празницните денови,за да мозат лугјето да излезат од смогот скопски.

Најди! во Утрински
Скопје
Aнтички скулптури и на пешачкиот мост „Око“
Идната недела стартува изградбата на надземниот премин на Бит-пазар
Латиновски се пофали со канализации и улици