Број 3033  сабота, 11 јули 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter

Славески му го загорчи денот на Груевски

Државната каса е пред банкрот, призна Славески

МПЦ и ИВЗ пливаат во сива економија

Духовните институции не плаќаат даноци, а државата молчи и им прогледува низ прсти
Повторно ќе има бесплатни лекови во аптеките

Пациентите се жалат дека партиципацијата и доплатата за лекови на товар на државата е голема
Солана ќе добие признание од Македонија

Две момчиња се удавија во водите на Охридското Езеро
Обама одби да се ракува со Берлускони
Најди! во Утрински
Анкета
Дали бевте на одмор во Грција:
да
не
Вкупно 5508 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Горан Адамовски
ПОГЛЕД
Гордана Дувњак
Мислења
Филип Петровски
Дебата
Љубомир Фрчкоски - Мируше Хоџа

  

Втора страница
Verbatim
Судијата кај премиерот
Солана ќе добие признание од Македонија
Џемс Стајнберг- Компромис за името за влез во НАТО
На прво место
РЕКОА
КАНДИДАТИ
Славески му го загорчи денот на Груевски
Славески- Не бев ехо, туку глас
Државната каса е пред банкрот, призна Славески
Селмани- Смените се само обична шминка
Политика
Македонски мировници заминаа за Авганистан
МПЦ и ИВЗ пливаат во сива економија
Во Австралија дишеме заедно со Македонија
Македонија
За охридските плажи астрономски цени, а струшките работат на диво
Повторно ќе има бесплатни лекови во аптеките
Почна конзервацијата на Тетовското кале
Натпревар на овчари и козари
Потврден четвртиот случај од новиот грип
Економија
Според „Ханделсблат“, десет земји преговараат со ММФ
МАТ знаел за дефектот на моторот на авионот, но не ја известил АЦВ
УСППФТ истражува 18 млн. евра сомнителни пари
В понеделник договор за „Набуко“
Откупната цена на пченицата се' уште проблем
Хроника
Тринаесет години затвор за убиството во Иванковци
Во пижами откриени седум килограми хероин
„Рудкоп“ го обвинува судството
Скопјанец загина при поправка на покрив
По расправија, син ја претепал мајка си
Уапсен Македонец со дрога на „Егзит“
Ограбени таксист и патник
Едиторијал
Грабежите, алкохолот и полицијата
Анализа
Иднината на Рамковниот
Мислења
Хеклер
Скопје
Затворање на отворените канали за да нема поплавувања
Нов водовод во Визбегово
Неплатени обврски ги кренаа масите од кафулињата
Се бара инвеститор за три 125-катници во Аеродром
Замена на 3.000 светилки
Забава
Пиво-жур со Северина во Прилеп
Синот го крстил по Том Круз
Писма
Kонсензуалната демократија како голема опасност
Пофалба за Ризаов, критика за СДСМ
Како никогаш досега
Свет
Утврден идентитетот на 6.186 исчезнати лица
Загина млад човек во трката со бикови во Памплона
Ромите со векови на правливите патишта
Африканските лидери бараат Г-8 да дадат пари, а не ветувања
Во Сомалија Обезглавени 7 лица зашто биле „христијани“
Обама одби да се ракува со Берлускони
Осум не е доволно
Култура
И Македонија дел од светската премиера на „Бруно“
Викендов на „Скопско лето“ отворање на „Нес кафе-кино“
Со концертот „Беше еднаш во Македонија“ се отвора „Охридско лето“
Летна турнеја на „Беј д’ фиш“
Нова поетска награда во чест на Тед Хјуз, лауреат на „Златниот венец“
Патувам низ светот преправајќи се како Џон Малкович
Спорт
Нерешено по првиот ден во Минск
Светски рекорд на Фелпс на 100 м пеперутка
Славен на мегдан на Милано
Вебер е опасен колку Фетел, смета Батон
Ренова поведе, па застана и се збогува со Лига Европа
Танц на дождот на Норвежанецот Хусховд во Барселона