Број 2982  понеделник, 11 мај 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter

Ни црквите веќе не градат цркви во Европа

Во Рим, по долго време, дури пред неколку години, се изгради преубава нова црква во едно од работничките предградија

Во наследство Иванов ги добива името, ЕУ и НАТО

Црвенковски жали што не успеа да ја види Македонија во НАТО, а жешкиот костен сега ќе премине кај Иванов
Бизнисмените бараат итен аранжман со ММФ

Со аранжман со ММФ во земјава ќе се слеат средства со камата пониска отколку во комерцијалните банки
5 ПРАШАЊА
Драган Ѓурчевски, директор на Агенцијата за млади и спорт
Виа Игнација како туристичка атракција
Први семејни лекари - за три години
Нуркачите го чистеа дното на Охридско Езеро
Хероинот го преплави македонскиот наркопазар
Најди! во Утрински
Анкета
Да ли сте за веронаука во училиштата?:
да
не
Вкупно 6477 гласа
Поглед
Жаклина Хаџи- Зафирова
Македонски состојби
Манчо Митевски
Мислења
Ана Павловска - Данева

Web Special
Македонија Ѓ.П. нов фудбалски првак на Македонија
Втора страница
Verbatim
Во наследство Иванов ги добива името, ЕУ и НАТО
Карикатура
Изградбата на спортските сали ќе продолжи
Премиер со контејнери
На прво место
Ни црквите веќе не градат цркви во Европа
Ќе се тестира и веронауката?
Нема свидетелства без полагање екстерни тестови
Политика
САД побараа од Македонија да работи околу спорот со името
Денот на Европа одбележан на плоштадот во Тетово
ДУИ потплаќа советници во Желино
Заев- Владата да ретерира од двојната формула за името
Бизнисмените бараат итен аранжман со ММФ
Караманлис повторно ја нападна Македонија
Четвртина од граѓаните не би гласале за никого
Тужбата на ЕВН - најматен настан во април
Изборниот процес во Македонија е „ограничен“
ДПА за нов договор меѓу Македонците и Албанците
Македонските граѓани се за влез во ЕУ
Македонија
Виа Игнација како туристичка атракција
Први семејни лекари - за три години
Нуркачите го чистеа дното на Охридско Езеро
На патот до Ватикан чествување за Проески
Економија
Околу 60 отсто од здравствениот денар се трошоци на болниците
„Порше“ и „Фолксваген“ зад ист волан
Европската инвестициска банка ќе вложи во гасоводот „Набуко“
Ново раководство, прилепскиот комбинат без решение
Две третини од компаниите во Србија платежно неспособни
Косово 186. членка на ММФ
Хроника
Хероинот го преплави македонскиот наркопазар
Тројца насилници цела ноќ се изживувале со 14-годишно девојче
Две лица загинаа во сообраќајка
На секои 40 секунди по едно самоубиство
Претепан сопственик на обложувалница
Анализа
Кучињата лаат, Груевски мува не го лази!
Мислења
Прангите на македонското судство
Скопје
Кејот затрупан со ѓубре
Подигнување на хаварисани возила
Во јуни тендер за Универзална сала
Градот Скопје доби донација од 460 контејнери
Забава
Четири награди за Дино Дворник
Не знае како изгледа телефонска сметка
Сличности и разлики меѓу Охрид и Јадран
Во обид за легализација на марихуаната
Писма
Лавови и генерали
Мојата сестра е доволно позната и ценета
Свет
Папата побара од католиците во Јордан да ја зачуваат верата
Хомбах од инвеститорите бара да се задржи курсот на Балканот
Америка го пријави третиот починат од свински грип
Денот на победата Русија го прослави со 1.000 музичари
Путин- Вежбите на НАТО во Грузија ќе ги нарушат односите со САД
Јан Фишер ја презеде владата во Чешка
Во гранатирање во Шри Ланка загинале над 250 цивили
Пет повредени во судир на десницата со имигранти во Грција
Саакашвили ќе се состане со опозицијата
Култура
Книгата „Тетовски древности“ опфаќа неколку милениуми
Изложба во Мелбурн на уметници со македонско потекло
Бал во кулоарите на Македонската опера
Гранде Ганди фуриозо
Спорт
Ришар Гаске позитивен на кокаин
Фрањо Кунчер со нов рекорд на Водно
Македонија Ѓ.П. нов фудбалски првак на Македонија
Првенства
Јаневски и Црвена звезда спогодбено се разделија
Фудбалски вести
Покер на Гомеш за хаос на врвот
Вардар и Ренова не заслужија ни бод
Еден-два победа на Браун, нова катастрофа на Ферари
Сретен Нинковиќ и Марија Враиќ први на Скопскиот маратон
Свислајон Пелистер -Ф. Работнички 1-2
И Белгиецот Жорж Ликенс во трка за селектор
Форца В. и Ф. Работнички прваци
Кливленд и Денвер на прагот на финалето