Број 2983  вторник, 12 мај 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Обама има ист став со Буш за името

Македонија и Грција да се воздржат од инволвирање колатерални прашања

Папата во Израел потсети на холокаустот

Ѓорге Иванов ја презеде должноста претседател на Република Македонија

Иванов со потпишувањето на свечената изјава попладнево и формално ја презеде должноста
Кредитите и скапи и ќе ги нема

Се очекува значително заострување на кредитните услови
За опозицијата ребалансот води во државен банкрот
Владата ја крои политиката на Федерацијата, тврдат фармерите
Валентина Божиновска повторно во црковни води
Најди! во Утрински
Анкета
Да ли сте за веронаука во училиштата?:
да
не
Вкупно 6694 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Соња Крамарска
Поглед
Симон Илиевски
Европа - Балкан
Иван Торов
Контрапункт
Никола Гелевски
Втора страница
Обама има ист став со Буш за името
Verbatim
Срамот на охриѓани
Националистичката политика не се казнува на Балканот
Фуере- Мапата на ЕУ нема да биде цела без Западен Балкан
Македонија празнувана во Франција
На прво место
Сите претседатели на Македонија
Иванов се сретна со Рикер и со Глигоров
Ѓорге Иванов ја презеде должноста претседател на Република Македонија
Иванов со буџет од 56 млн. денари и плата од 1.500 евра
Инаугурацијата спектакл или скандал
МВР на готовс за церемонијата за новиот претседател
Политика
Што ќе значи кадровското освежување за ДПА?
Валентина Божиновска повторно во црковни води
Македонската партија Албанија избра потпретседатели
Македонија
Владата ја крои политиката на Федерацијата, тврдат фармерите
Учениците со петиција ќе се бранат од екстерното оценување
Двосменско работење ќе донесе ред во дополнителната дејност на лекарите
Македонските училишта во еTwinning
Почна сезоната за наводнување од „Брегалница“
Економија
Опозицијата предупредува - ребалансот води во државен банкрот
Црвенковски- Аранжман со ММФ колку што е можно побргу
Кредитите и скапи и ќе ги нема
Како се намалува невработеноста во земјава за време на криза?
Летувањето во Црна Гора годинава поевтини од 10 до 30 отсто
ЕВН ја обвинува ЕЛЕМ за дезинформирање
Милошоски- За спорот ЕВН - ЕЛЕМ ќе одлучи независниот судски систем
Бензините поскапуваат, дизелот со иста цена
Договорите со инвеститорите мора да се почитуваат
„Вестерн унион“ во Стопанска
Даноците се стопиле за 28 милиони евра
Хроника
Бајруш Сејдиу бара да му се одложи судењето поради мозочен удар
Велики Трновац – хероинско царство на Балканот
Во Албанија запленета дрога од Македонија
МВР го фати малолетникот силувач
Двајца ранети при пукање во Грчец
Татко ја силувал малолетната ќерка
Казни за 73 лица оти не платиле патарина
Едиторијал
Инаугурација во македонски манири
Анализа
Кој се срами од антифашизмот
Мислења
Спектаклук- болвја свадба
Скопје
Турска компанија од Бурса ќе испорача двокатни автобуси?
Ексградоначалникот Димиќ не ги вратил службените лаптопи и телефони
Снема боја за оградата на мостот „Гоце Делчев“
Привршува изградбата на спортска сала во Бутел
Почна пролетното чистење на Скопје
Зеленилото во Карпош ќе се одржува со шест нови машини
Забава
Да стискаме палци за „Некст тајм“
Неуспешно враќање на сцена
Кам-бек на златното момче
Не размислува за пензија
Писма
Денот на победата е за славење, а не за срамење!
Вработените во судовите нека умрат
Свет
Парламентот на Исланд да се изјасни за членство во ЕУ
Иранската новинарка наскоро ќе биде ослободена
Папата во Израел потсети на холокаустот
Во Шпанија 93 лица заразени од свински грип
Најподмитливи во Русија се учителите, лекарите и полицајците
Авганистан бара да сопрат воздушните напади
Новиот руски ракетен систем „С-400“ веќе ја чува Москва
Саакашвили негира дека ја обвинувал Русија
Иран бара акција од Ирак против курдските бунтовници
Бомбаш-самоубиец уби 10 лица во Пакистан
Култура
Веле Смилевски добитник на „Велја кутија“
„Автобуска постојка“ прогласена за најдобра претстава на „Лица без маски“
И етнолозите незадоволни од третманот на државата
Голем театарски панаѓур со „Троил и Кресида“
Мајски саем на книгата во „Феникс“
Во продажба влезниците за концертот на Пети Смит
Спорт
Во Ѓорче Петров се слави првата титула на Македонија
Луис Хамилтон во дебела сенка на Џенсон Батон
Херојот од Лондон, Иниеста, го пропушта римското финале?
Интер ќе мора да почека за шампањ
Бостон славеше со звукот на сирената
Бабунски и Работнички, сепак, се разделија
МЗТ Скопје го демолира шампионот
Русија ја одбрани светската титула во хокеј на мраз
Федерер- Можам да го победам Надал на Ролан Гарос
Втората етапа на Џиро за Петаки
Мајкл Фелпс имал секс во тројка со стриптизети