Број 2983  вторник, 12 мај 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
На прво место
Ѓорге Иванов ја презеде должноста претседател на Република Македонија

Иванов со потпишувањето на свечената изјава попладнево и формално ја презеде должноста
Инаугурацијата спектакл или скандал
Дел од албанскиот политички блок најави бојкот на церемонијата
МВР на готовс за церемонијата за новиот претседател

За денешната церемонија во Скопје се воведуваат безбедносни мерки од прв степен
Иванов се сретна со Рикер и со Глигоров

Сите претседатели на Македонија
Иванов со буџет од 56 млн. денари и плата од 1.500 евра
Најди! во Утрински