Број 2983  вторник, 12 мај 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Спорт
Во Ѓорче Петров се слави првата титула на Македонија

За четири години фудбалерите на Македонија беа победници на Купот и ја освоија шампионската титула
Хамилтон во дебела сенка на Батон

Водечкиот во Шампионатот на Ф1- по пет трки има 32 поена повеќе од бранителот на титулата
Херојот од Лондон, Иниеста, го пропушта римското финале?

Тренерот Гвардиола кажа дека доколку Иниеста не биде фит, тоа ќе биде голем хендикеп
Интер ќе мора да почека за шампањ

„Нероазурите“ ремизираа кај Киево (2:2), без победник заврши и „Дербито на Италија“ меѓу Милан и Јувентус (1:1)
Бостон славеше со звукот на сирената

Селтикси победија во Орландо со 95:94, израмнија на 2:2 и ја вратија предноста на домашен т��рен
Бабунски и Работнички, сепак, се разделија
МЗТ Скопје го демолира шампионот
Русија ја одбрани светската титула во хокеј на мраз
Федерер: Можам да го победам Надал на Ролан Гарос
Втората етапа на Џиро за Петаки
Мајкл Фелпс имал секс во тројка со стриптизети
Најди! во Утрински