Број 2983  вторник, 12 мај 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
И етнолозите незадоволни од третманот на државата

Не може да се бара идентитетот пред 2.500 години, а да не се истражува што се случувало пред 100-150 години
Голем театарски панаѓур со „Троил и Кресида“

Театарскиот проект на Љубиша Ристиќ, праизведба ќе има летово на еден од македонските плоштади
Во продажба влезниците за концертот на Пети Смит

Легендарниот гитарист Том Верлејн ќе ја придружува Смит на концертот во Скопје
„Автобуска постојка“ прогласена за најдобра претстава на „Лица без маски“

Веле Смилевски добитник на „Велја кутија“
Мајски саем на книгата во „Феникс“
Најди! во Утрински