Брoj 2784  четврток, 11 септември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Скопје

Одложена лицитацијата на земјиштето за деловен објект

Продажбата на 4.700 квадратни метри државно земјиште на улица „Железничка“, наменето за изградба на деловен објект, вчера беше одложена. По барање на Комисијата за спроведување на постапката, јавното наддавање се пролонгира за 15 дена. Од Министерството за транспорт и врски рекоа дека причината за пролонгирањето на лицитацијата е заради пристигнатата обемна документација на компанијата-учесник на лицитацијата!

„Има само една заинтересирана компанија, а која е таа, сега не можеме да кажеме. Така налагаат правилата на објавата“, велат во Министерството. Доколку се утврди дека таа ги исполнува критериумите, датумот за јавното наддавање ќе биде дополнително утврден, а лицитацијата ќе може да се одржи и само со еден понудувач. (Дс.Т.)
Статијата е прочитана 163 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Скопје
Обновата на Универзална сала ќе стартува околу Нова година
Интернет-клипови на кои Аларова признава дека работи незаконски!
Се' уште нема цена за користење на панорамскиот лифт
Фестивал на занаетчии пред „Спридер“
Бесплатен курс за компјутери