Брoj 2784  четврток, 11 септември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Скопје

Бесплатен курс за компјутери

Над 1.500 жители на Општина Аеродром имаат можност да посетуваат бесплатни курсеви за компјутери. Курсевите ќе се одржуваат во основните училишта „Димитар Македонски“, „Блаже Конески“ и „Ѓорѓија Пулевски“. На крајот на курсот сите кандидати ќе полагаат испит, по што ќе добијат соодветни сертификати. Обуката трае еден месец, секој ден во текот на септември, октомври и ноември. Обуката за користење компјутери за граѓаните е проект на Владата, а ја изведува фирмата „Иновејшн“, додека Општина Аеродром ја овозможи логистичката помош.


Статијата е прочитана 475 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Скопје
Обновата на Универзална сала ќе стартува околу Нова година
Интернет-клипови на кои Аларова признава дека работи незаконски!
Се' уште нема цена за користење на панорамскиот лифт
Одложена лицитацијата на земјиштето за деловен објект
Фестивал на занаетчии пред „Спридер“