Брoj 2784  четврток, 11 септември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Скопје

Фестивал на занаетчии пред „Спридер“

Со богата културно-уметничка програма, изложба на слики и ревија на венчаници, шминка и фризури, в сабота на платото пред стоковната куќа „Спридер“ точно напладне ќе биде отворен фестивалот на занаетчии. Од Занаетчиската комора на Скопје соопштуваат дека низ Старата чаршија ќе има поставени штандови на кои занаетчиите ќе ги промовираат и продаваат своите производи. Фестивалот ќе продолжи и в недела, кога средните училишта ќе ги промовираат своите занаетчиски струки. Фестивалот го организира Градот, Младинскиот културен центар и Занаетчиската комора на Скопје во соработка со Занаетчиската комора на градот Кобленц од Германија. (Сн.К.)


Статијата е прочитана 225 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Скопје
Обновата на Универзална сала ќе стартува околу Нова година
Интернет-клипови на кои Аларова признава дека работи незаконски!
Се' уште нема цена за користење на панорамскиот лифт
Одложена лицитацијата на земјиштето за деловен објект
Бесплатен курс за компјутери