Број 3396  петок, 01 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин
Вести
Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Александар Белов

пејач

Утрово се будам во Охрид по вчерашниот настап на хепенингот од затворањето на туристичката сезона. Ќе испијам кафе покрај езеро, па тргнувам за Скопје, каде што ме очекуваат пробите за сценскиот настап на претстојниот „Макфест“. Наближува фестивалот, па подготовките се се' поинтензивни.

Анита Палчевска

инженерка и скиперка

Интересен и динамичен ден е пред мене. На работното место ги завршувам сите обврски за идната недела, па попладне тргнувам за Хрватска. Со екипата од едриличарскиот клуб ПАМПУР утре би требало да бидеме во Биоград и да започнеме уште една едриличарска регата, што би траела една недела.

Александар Ристески-Принц

муз. продуцент

Викендов ми е некаков меѓупериод во работа на музичките проекти. Тоа значи дека сум ослободен од обврските во студио, па можеби времето ќе го искористам за некое домашно преуредување, како, на пример, менување тапети. Од понеделник повторно се затворам во студио.


#
Најди! во Утрински


When all roads lead to Rroma
Borisov supports Turkey's EU bid
EU to open door to Albanians and Bosnians but not to Kosovars