Број 3396  петок, 01 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин
Вести
Site Meter
Хороскоп
ХороскопОВЕН

Полни сте со енергија, пред вас се многу нешта што со лесно ќе ги реализирате. Концентрирани сте на себе, а задоволство наоѓате во секој момент. Имате јасна цел, а и среќата е на ваша страна. Сменете го статусот во согласност со ситуацијата во која се наоѓате.БИК

Резултатите не се забележителни, но не се откажувајте. Упорни сте, подготвени за акција и со ентузијазам влегувате во сите потфати. Би било добро да се потсетите на спортот. Размислувањата за странство се без основа.БЛИЗНАЦИ

Се постигнувате благодарение на силната волја. Се наоѓате во фаза на борба за опстанок, која бара истрајност и јасна цел. Доколку немате цел пред себе, мора итно да си ја поставите. Поведете поголема сметка за своите слабости.РАК

Ве очекува исклучително богат друштвен живот. Врските што ги воспоставувате може да бидат од големо значење за натамошните случувања во вашиот живот. Не се откажувајте, зашто овој пат сте навистина во право.ЛАВ

Бидете внимателни и не дозволувајте убавите можности да ви минат пред очи. Астрологијата може да ве советува, но не да ви ја предвиди иднината, нејзин креатор сте вие. Од вас зависи колку ќе ја искористите методичноста.ДЕВИЦА

Вам ви е барем лесно! Имате голема самодоверба, изгледате смирено и поседувате енормна количина креативна енергија. Проблем е што сте најпаметни, а тоа и пречи на околината. Лавовите се ваша идеална комбинација.ТЕРЕЗИЈА

Уживате во секој момент! Деновите ги почнувате со кафе и со планови врзани со семејството. Во овој момент партнерот е тој кој е главен во домот и е одлична поддршка. Доколку не сте свесни за ова, ќе си создадете проблеми.СКОРПИЈА

Скорпиите ја чувствуваат радоста на живеењето, лесно се приспособуваат на секоја ситуација. Најверојатно го најдовте својот мир или партнерот ви помогна подобро да се чувствувате. Штом вам ви е добро, добро им е и на луѓето околу вас.СТРЕЛЕЦ

Ќе решите некои парични проблеми, ќе множите и делите и на крај ќе сфатите дека сте во позитивна нула. Доколку се нервирате, не сте во право, но најважно е дека не сте во минус. Иако приватниот живот ви е богат - желбата за повеќе пари доминира.ЈАРЕЦ

Ќе бидете поенергични и поимпулсивни од кога и да било претходно. Некој ве принудува на акција, но истовремено и ве тестира. Пожелно е да реагирате промислено во наредните денови и да одбегнувате носење брзоплети одлуки.ВОДОЛИЈА

Не сте расположени. Сакате удобност, се повлекувате во својот свет и станувате мистерија за останатиот свет. Доколку негативно му пристапувате на животот, ќе привлечете и такви настани. Затоа, бидете оптимисти.РИБИ

Подготвени сте несебично да им помогнете на луѓето околу вас, но некој ја саботира вашата мисија. Ќе се побуните против факторите што ве ограничуваат. Ја сакате слободата и се' што постигнувате го правите исклучиво со сопствен труд.


#
Најди! во Утрински


When all roads lead to Rroma
Borisov supports Turkey's EU bid
EU to open door to Albanians and Bosnians but not to Kosovars