Број 3377  вторник, 07 септември 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Марјан Коцев

пејач

Вчера се вратив од Бугарија, каде што учествував на интернационалната вечер на „Пирин фолк-фест“. Искуствата се бројни и интензивни, па денешниов ден ми е потребен за одмор и за споделување на впечатоците со пријателите. Уживам во слободен ден среде недела.

Васка Леонтиќ

стилистка

Во академијата „Леонтиќ“ веќе сериозно почнавме со подготовките за ревијата на фризури, всушност, модниот ден, што ќе се случува на 19 септември во Музејот на град Скопје. Во врска со ревијата, денеска имам и едно интервју, а остатокот од денот речиси целосно им е посветен на учениците.

Тодор Зафков

музичар

По активното лето со настапи и со студиски снимања, септември е некако стивнат. Па, денеска верувам дека ќе имам сосема обичен ден, со редовните проби на работното место во „Танец“. Она што останува од денот, немам планирани обврски, па оставам да ми тече спонтано и релаксирано.


#
Најди! во Утрински