Број 3378  петок, 10 септември 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Магазин

Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Ранко Рангелов

хуморист

Од понеделник почнуваме со снимање на новата сезона на „Браво шоу“, па денеска имам состанок со екипата - Сузе, Жанко и режисерот за да ги усогласиме новите идеи. Попладне снимам реклама за едно радио во Австралија, а треба да ја довршам и монтажата на еден проект, работен за српска продукција, каде што го играм Тито.

Боби Серафимовски

музичар

Пред една недела се вратив од САД, каде што бев на подолг престој и остварив успешни контакти за мојата работа со музиката. Денес продолжувам во стилот на празничното неработење, т.е. времето го користам најмногу за семејството. Од понеделник започнувам со работа и реализација на некои договори од САД.

Рубенс Муратовски

актер

Денеска и јас ќе почувствувам барем малку од задоволството на неколкудневното празнично неработење. Всушност, токму денес немам никаква обврска ниту во радио Равел ниту во Наша ТВ, а театарската сезона не е активно започната. Па затоа, денеска планирам малку да безделничам и да одморам, колку што е можно.


#
Најди! во Утрински