Број 2859  четврток, 11 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Култура
Моите обиди да диригирам во Македонија се без успех

Диригент се станува со време, а не со завршување на студиите, вели диригентот Оливер Балабурски
Хит-романот „Гомора“ од денеска во „Матица“

Романот на Роберто Савијано досега е преведен во 42 земји на 40 јазици и е продаден во милионски тиражи низ светот
„Роман на годината“ ја враќа вербата во наградите

Редакцијата на „Утрински весник“ дава придонес со транспарентноста на доделување на наградата
Педесет и петта годишна изложба на ДЛУМ

Аматерско драмско студио од Тетово патува во соседна Србија
Меѓународна конференција „Современиот танц денес“

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ