Број 2859  четврток, 11 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Економија
„Бучим“ го затвора рудникот, дома си одат 500 рудари

Надлежните во „Бучим“ не гледаат друг излез освен клуч на вратата од рудникот
Експертите пак предупредуваат - дефицитот ќе донесе девалвација

Економската наука препорачува да се поддржат извозниците и да се дестимулира увозот
ЕЛЕМ ќе плати 30 милиони евра за увоз на струја

Вчера се отворија девет понуди за струја за првите четири месеци од 2009 година, а просечната цена е 88 евра за мгвч.
Можеби парите можат да купат среќа

Економската моќ сама по себе, секако, не е гаранција за задоволен живот, туку повеќе за полесен
Бесими не гледа масовни отпуштања во металургијата
Млечна криза во Пелагонија

„Сведмилк“ просечно им должи по 1.000 евра на производителите
Тројно повисоки казни за дивите продавачи
Три четвртини од платата за храна
ЈП „Солидарност“ казнето со 3.500 евра
Антимонополистите „за“ законски измени
Признание за Охридска банка
Хрватските банки во пресрет за погодените
Српската влада со пакет од 2,5 милијарди долари за економијата
Спас за автомобилската индустрија во САД со 15 милијарди долари
Песимистички прогнози на СБ
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ